Bratislava kvůli koronaviru uzavřela základní a mateřské školy

Slovenská metropole kvůli šíření nového typu koronaviru na pět dnů uzavře všechny mateřské a základní školy, oznámil dnes bratislavský primátor Matúš Vallo. Bratislavský samosprávný kraj již o víkendu ohlásil přerušení výuky na středních školách. Jde o další opatření, které přijaly slovenské úřady poté, co minulý pátek země zaznamenala první potvrzený případ nákazy. Další infikovaní přibyli o víkendu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

"Statistiky z vícero zemí jasně ukazují, že po prvních potvrzených případech následuje rychlý nárůst dalších. Navzdory preventivním opatřením se nemůžeme spoléhat, že podobný vývoj nenastane i v našem městě. Chápeme, že rodičům dětí to (uzavření škol) působí problémy," řekl Vallo novinářům. Dodal, že uzavřena budou rovněž centra volného času a základní umělecké školy.

Slovenská metropole také uzavřela zoo, ¨městskou galerii, muzeum či knihovnu. Z rozhodnutí ústředního krizového štábu se neuskuteční ani bratislavský maraton, který byl naplánován na začátek dubna.

O víkendu mělo Slovensko pět potvrzených případů nákazy, píše server aktuality.sk. Vallo informoval také o případu nakažené učitelky jedné z mateřských škol v Bratislavě a rovněž řidičky tramvaje bratislavského městského dopravce DPB. Z dopoledního vyjádření ministerstva zdravotnictví ale vyplývá, že zmíněné ženy jsou již započteny ve dříve zveřejněné statistice, celkový počet potvrzených případů nákazy na Slovensku tak zůstal na čísle pět.

Velké bratislavské vysoké školy, Univerzita Komenského a Slovenská technická univerzita, přerušily výuku až do 21. března. Kromě Bratislavského kraje rozhodly o přerušení výuky na středních školách kvůli koronaviru i některé další kraje v zemi.

Centrální krizový štáb v pátek rozhodl, že ode dneška Slovensko přeruší letecké spojení s Itálií, která má z evropských zemí nejvíce potvrzených případů nákazy. Slovenské úřady také zakázaly návštěvy v nemocnicích, věznicích a v domovech sociálních služeb, povoleny nejsou školní exkurze do zahraničí.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Papež František vyzval kvůli nákaze k celosvětovému příměří

29.03.2020 16:37 Papež František dnes podpořil generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese a přidal se k jeho výzvě,…

Koronavirus má na světě přes 30 000 obětí

29.03.2020 16:11 Pandemie koronaviru si na světě vyžádala už přes 30.000 obětí, více než polovinu z nich tvoří…

Ve Španělsku zemřelo 6528 lidí, nakažených je 79 tisíc

29.03.2020 13:33 Ve Španělsku zemřelo za poslední den 838 lidí nakažených koronavirem, což je dosud nejvyšší denní…

Austrálie zpřísňuje opatření, v Asii přibylo nakažených

29.03.2020 13:18 Australský premiér Scott Morrison dnes své spoluobčany v rámci boje s koronavirem vyzval k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama