Bretaň opět uzavře některé pláže, výletníci se chovali nezodpovědně

V Bretani na severozápadě Francie se po víkendovém otevření opět uzavře několik pláží. Starostové tří bretaňských obcí si stěžují na nezodpovědné chování některých výletníků a obávají, že by se u nich kvůli nim mohl rozšířit koronavirus. Informovala o tom dnes agentura AFP.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Dnes večer se uzavřou pláže u obcí Damgan, Billiers a Erdeven, které leží na pobřeží Atlantského oceánu jihozápadně od bretaňské metropole Rennes. Podle místní prefektury je možné, že o uzavření pláží "požádají i další starostové".

Ve čtvrtek je ve Francii církevní svátek a starostové bretaňských letovisek se obávali, že toho lidé využijí a budou chtít strávit prodloužený víkend u moře.

V uplynulých dnes se přitom podle nich ukázalo, že se řada lidí chová na plážích nezodpovědně a nedodržuje pravidla přijatá proti šíření koronaviru SARS-CoV-2. "Uzavírání je výsledkem nepřijatelného chování, které jsme pozorovali během předchozího víkendu," zdůraznila dnes prefektura.

Stovky francouzských pláží, které byly uzavřené od března kvůli šíření koronaviru, se otevřely minulý víkend. Za jakých podmínek na ně lidé mohou, si ale stanovují jednotlivé obce.

Na většině pláží v Bretani jsou dovolené jen "dynamické" aktivity, jako jsou procházky či plavání. "Statické" aktivity, jako je polehávání či pikniky, jsou dále zakázané. Třeba město Brest lidem dovoluje rozložit si na pláži ručník či deku, na místě ale mohou ležet jen dvacet minut.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Lampeduse hořely desítky lodí, kterými připluli migranti

06.06.2020 21:26 Aktualizováno Desítky lodí, jimiž od afrických břehů na italský ostrov Lampedusa dorazili migranti, v pátek večer…

Koronavirem se nakazilo už 7 milionů lidí. 400 tisíc zemřelo

06.06.2020 20:26 Ve světě je evidováno už sedm milionů lidí nakažených koronavirem SARS-CoV-2, informovala dnes…

Muž zavraždil v Rakousku dvě ženy, v Itálii spáchal sebevraždu

06.06.2020 20:11 Dvě ženy zavraždil na jihu Rakouska 63letý muž, který následně uprchl do severní Itálie. Když jej v…

Oslavy vylodění v Normandii se kvůli pandemii nesly v komorních duchu

06.06.2020 19:56 Téměř bez veteránů se letos musely obejít oslavy 76. výročí vylodění západních spojenců v Normandii…

Související:

Právě se děje

Další zprávy