Brit se bránil pokutě 100 liber, nakonec ho to stálo 30 tisíc liber

Zhruba 30.000 liber (868.000 Kč) podle svých propočtů utratil Brit Richard Keedwell ve snaze vyhnout se pokutě za rychlou jízdu ve výši 100 liber (2900 Kč). Jednasedmdesátiletý muž tvrdí, že bojoval za spravedlnost, neboť povolenou rychlost "zcela jistě" nepřekročil. O případu informoval zpravodajský web BBC.

Britské libry
doporučujeme

Keedwell dostal v roce 2016 pokutu, neboť radar mu ve Worcesteru při průjezdu zónou s maximální povolenou rychlostí 48 kilometrů za hodinu naměřil rychlost o osm kilometrů za hodinu vyšší. Muž z jihoanglického města Yate ale tvrdí, že "určitě nejel rychleji než 48 kilometrů za hodinu". Pokuta jej proto "velmi překvapila".

Brit se rozhodl bránit, právní systém je podle něj ale natolik "vadný", že se boj táhl téměř tři roky a vyšel jej na 30.000 liber. Peníze Keedwell podle svých slov vynaložil na odměnu pro soudního znalce a právníka, který jej zastupoval u soudů několika stupňů, na soudní výlohy i cestovné. V srpnu Brit svůj spor nakonec prohrál i u nejvyššího soudu.

Nyní britský důchodce, který očekával, že soudní pře bude "vcelku rychlá", rozhodnutí bojovat za svou pravdu lituje. "Mám plné zuby celého toho systému, který válcuje obyčejné lidi. Lituji vynaložených peněz. Jenom jsem prostě chtěl spravedlnost," řekl.

Podle mluvčího státního zastupitelství pro Anglii a Wales (CPS) přispělo k délce řízení "mnoho faktorů" včetně návrhů Keedwellova právního zástupce, po kterých bylo nutné vyžádat si nová slyšení a posudky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řím podpořil e-koloběžky. Podle kritiků jejich řidiči zdivočeli

23.09.2020 07:58 Od dvoukolových válečných vozů ve starověkém Římě zvěčněných ve filmu Ben Hur z roku 1959 se…

Nizozemsko zařadilo ČR kvůli koronaviru mezi rizikové země

22.09.2020 22:00 Nizozemsko dnes zařadilo celou Českou republiku kvůli šíření koronaviru mezi rizikové země. Lidé z…

Do Španělska dorazilo za den z Afriky přes moře na 500 migrantů

22.09.2020 21:35 Do Španělska dorazilo za poslední den přes moře z Afriky přes pět set migrantů, z toho dvě stovky…

Macron vyzval, aby do Sin-ťiangu jela mise pod záštitou OSN

22.09.2020 21:08 Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes vyzval k vytvoření mezinárodní mise pod záštitou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama