Brit se bránil pokutě 100 liber, nakonec ho to stálo 30 tisíc liber

Zhruba 30.000 liber (868.000 Kč) podle svých propočtů utratil Brit Richard Keedwell ve snaze vyhnout se pokutě za rychlou jízdu ve výši 100 liber (2900 Kč). Jednasedmdesátiletý muž tvrdí, že bojoval za spravedlnost, neboť povolenou rychlost "zcela jistě" nepřekročil. O případu informoval zpravodajský web BBC.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Britské libry
doporučujeme

Keedwell dostal v roce 2016 pokutu, neboť radar mu ve Worcesteru při průjezdu zónou s maximální povolenou rychlostí 48 kilometrů za hodinu naměřil rychlost o osm kilometrů za hodinu vyšší. Muž z jihoanglického města Yate ale tvrdí, že "určitě nejel rychleji než 48 kilometrů za hodinu". Pokuta jej proto "velmi překvapila".

Brit se rozhodl bránit, právní systém je podle něj ale natolik "vadný", že se boj táhl téměř tři roky a vyšel jej na 30.000 liber. Peníze Keedwell podle svých slov vynaložil na odměnu pro soudního znalce a právníka, který jej zastupoval u soudů několika stupňů, na soudní výlohy i cestovné. V srpnu Brit svůj spor nakonec prohrál i u nejvyššího soudu.

Nyní britský důchodce, který očekával, že soudní pře bude "vcelku rychlá", rozhodnutí bojovat za svou pravdu lituje. "Mám plné zuby celého toho systému, který válcuje obyčejné lidi. Lituji vynaložených peněz. Jenom jsem prostě chtěl spravedlnost," řekl.

Podle mluvčího státního zastupitelství pro Anglii a Wales (CPS) přispělo k délce řízení "mnoho faktorů" včetně návrhů Keedwellova právního zástupce, po kterých bylo nutné vyžádat si nová slyšení a posudky.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trest za zabití Filipínce? Slovenský soud útočníkovi prodloužil vězení

17.09.2019 14:08 Odvolací soud dnes zpřísnil trest Slovákovi, po jehož útoku v centru Bratislavy zemřel loni…

Rakouská policie zabavila český kamion, brzdové hadičky měl přelepené…

17.09.2019 13:09 Rakouská dálniční policie na jihu země zastavila českého řidiče, jehož kamión jel tunelem s…

Francouzská policie evakuuje 1000 migrantů z tělocvičny na severu země

17.09.2019 12:44 Aktualizováno Francouzská policie evakuuje asi 1000 migrantů z tělocvičny a stanů postavených v její blízkosti ve…

Europarlament podpořil kandidaturu Lagardeové do čela Evropské centrální…

17.09.2019 12:42 Evropský parlament (EP) na dnešním plenárním zasedání ve Štrasburku souhlasil s kandidaturou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama