Británie eviduje dalších 529 úmrtí s covidem-19

Británie dnes zaznamenala 529 úmrtí s onemocněním covid-19 a nákaza koronavirem se v zemi mezitím potvrdila u dalších 19.609 lidí. Informovala o tom agentura Reuters. Dnešní údaje představují pokles proti úterý, kdy více než 66milionová země hlásila 20.051 nově nakažených a 598 úmrtí s covidem-19. Francie, která má téměř 68 milionů obyvatel, dnes hlásí 28.383 nově potvrzených případů covidu-19, počet hospitalizovaných v zemi však klesá.

Covid-19, ilustrační foto
doporučujeme

Aktuálně se britští ministři podle zpravodajského webu BBC zabývají otázkou, jak umožnit rodinám, aby se mohly o Vánocích setkat, a chtějí, aby se průběh svátků "co nejvíce přiblížil normálu". Bulvární deník The Sun napsal, že rodiny se možná budou moci setkávat ve vnitřních prostorách po dobu pěti dní od Štědrého večera. Podle BBC se uvažuje o společném přístupu k vánočnímu rozvolnění opatření ve Skotsku, Walesu, Anglii i Severním Irsku, aby se mohly setkávat rodiny z různých částí Spojeného království.

Pravděpodobně budou lidé také vyzváni, aby cestovali spíše autem a vyhýbali se veřejné dopravě a rozsah rodinných setkání pokud možno omezili. BBC s odkazem na vědecké poznatky píše, že každý den s volnějšími restrikcemi by musel být kompenzován pěti dny s přísnějšími opatřeními.

Druhá plošná uzávěra v Anglii má platit do 2. prosince. Následně se má země opět vrátit k systému lokálních restrikcí v závislosti na epidemické situaci. Setkávání lidí z různých domácností uvnitř nebude možné, pokud bude v dané oblasti platit nejpřísnější nebo druhá nepřísnější úroveň restrikcí.

Poradkyně vlády pro otázky zdravotnictví Susan Hopkinsová podle televize Sky News naznačila, že pokud přes Vánoce nastane uvolnění, jež umožní setkávání rodin, bude tomu nejspíše předcházet několik dní přísnějších opatření a návrat k restrikcím po 25. prosinci. Podle ní by ale za každý volnější den byly zapotřebí jen dva s přísnějšími restrikcemi, aby se situace nevymkla kontrole.

Mluvčí premiéra Borise Johnsona uvedl, že cílem předsedy vlády je umožnit rodinám trávit Vánoce společně. Zdůraznil však, že letošní svátky budou jiné.

Francie dnes zaznamenala 28.383 nově infikovaných s covidem-19, což je sice víc než v Británii, ale oproti předchozímu dni jde o výrazný pokles. V úterý francouzské ministerstvo zdravotnictví potvrdilo 45.522 nových případů. Minulou středu jich bylo necelých 36.000.

Tlak na francouzský nemocniční systém nadále polevuje. Podle dnešních údajů ministerstva zdravotnictví počet hospitalizovaných pacientů s koronavirem klesl za poslední den o 328 na 32.842 a počet nakažených na jednotkách intenzivní péče poklesl za 24 hodin o 79 na nynějších 4775.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko po 7. prosinci nečeká překotné rozvolňování. Masivní omezení…

29.11.2020 21:33 Aktualizováno Až v Rakousku 7. prosince skončí současná přísná opatření proti koronaviru, žádné překotné…

Francií otřásl útok na černošského producenta, podezřelí policisté…

29.11.2020 18:18 Pařížská prokuratura dnes podle tiskových agentur oznámila, že hodlá obžalovat čtyři policisty,…

Zdravotníci ve Španělsku vyšli do ulic, protestují proti škrtům

29.11.2020 16:19 Lékaři a zdravotní sestry vyšli dnes ve Španělsku do ulic a při tanci a za zvuku bubnů protestují…

Maďarský komisař přirovnal Sorose k Hitlerovi. Hnusná provokace, ozvala se…

29.11.2020 15:51 Kritické reakce a výzvy k odvolání vyvolal kulturní komisař maďarské vlády Szilárd Demeter, když…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama