Britská turistka na Kypru křivě obvinila 12 Izraelců ze znásilnění, dostala podmínku

Devatenáctiletá Britka, která loni v létě podle soudu křivě obvinila 12 izraelských mladíků z hromadného znásilnění na Kypru, dostala čtyřměsíční podmíněný trest a pokutu 140 eur (asi 3500 Kč). Informovala o tom místní média. Výši trestu dnes oznámil kyperský soud. Podle deníku The Guardian se tak už dívka, jejíž jméno nesmí být zveřejněno, může vrátit do Británie.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Kypr
doporučujeme

Kyperský soud už koncem prosince rozhodl, že se turistka dopustila křivého obvinění, za což jí hrozil až rok vězení. Soudce podmíněný trest s odkladem na tři roky zdůvodnil mimo jiné mládím odsouzené, její dosavadní bezúhonností i skutečností, že žena posléze přiznala chybu, když obvinění za znásilnění stáhla.

Podle své advokátky ale dívka obvinění stáhla pod nátlakem. Nadále pak podle místních médií tvrdila, že dobrovolný sex měla jen s jedním z nich.

Britka se obrátila na policii loni v červenci, kdy tvrdila, že ji Izraelci znásilnili v hotelu ve městě Agia Napa na severovýchodě ostrova. Ve vazbě pak skončilo všech 12 podezřelých ve věku od 15 do 22 let. Po deseti dnech byli propuštěni, když Britka uvedla, že s Izraelci souložila dobrovolně. Obvinila je zřejmě proto, že ji podle ní ponížili, když ji při aktu tajně natáčeli na mobil a posléze vyhodili z hotelového pokoje.

zdroj: YouTube

Ve vazbě následně skončila i Britka, kterou po téměř měsíci soudce propustil na kauci. I k tomu, že už strávila několik týdnů ve vazbě, soud přihlédl při rozhodování o výši trestu.

Po vynesení rozsudku dnes dívka podle místních médii propukla v pláč a poté opustila s matkou a advokáty budovu soudu ve městě Paralimni. Před ním demonstrovalo na podporu odsouzené několik dívek s transparenty s nápisy "Věříme ti". Podle deníku The Guardian mezi nimi bylo i několik dívek z Izraele.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mrak nejistoty nad Libyí. Berlínská konference toho moc nevyřešila, píšou…

20.01.2020 13:05 Berlínská konference k Libyi byla malým krokem směrem k ukončení konfliktu mezi jednotkami polního…

Rakouská policie u hranic s ČR zadržela 40 Afghánců. Bude vyslána armáda?

20.01.2020 12:51 Policie na severu Rakouska u hranic s Českou republikou zadržela v neděli 40 Afghánců. Dnes o tom…

Brutální vražda v Londýně: Ubodáni tři muži, starosta Khan je zděšen

20.01.2020 12:37 Aktualizováno Britská policie vyšetřuje trojnásobnou vraždu, při které byli v noci na dnešek na východě Londýna…

Vleklý konflikt v Libyi: Zbrojní embargo nestačí. Vyšle EU vojáky?

20.01.2020 11:01 Kontrolu dodržování zbraňového embarga v Libyi, na němž se v neděli v Berlíně dohodli lídři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama