Britská turistka na Kypru křivě obvinila 12 Izraelců ze znásilnění, dostala podmínku

Devatenáctiletá Britka, která loni v létě podle soudu křivě obvinila 12 izraelských mladíků z hromadného znásilnění na Kypru, dostala čtyřměsíční podmíněný trest a pokutu 140 eur (asi 3500 Kč). Informovala o tom místní média. Výši trestu dnes oznámil kyperský soud. Podle deníku The Guardian se tak už dívka, jejíž jméno nesmí být zveřejněno, může vrátit do Británie.

Kypr
doporučujeme

Kyperský soud už koncem prosince rozhodl, že se turistka dopustila křivého obvinění, za což jí hrozil až rok vězení. Soudce podmíněný trest s odkladem na tři roky zdůvodnil mimo jiné mládím odsouzené, její dosavadní bezúhonností i skutečností, že žena posléze přiznala chybu, když obvinění za znásilnění stáhla.

Podle své advokátky ale dívka obvinění stáhla pod nátlakem. Nadále pak podle místních médií tvrdila, že dobrovolný sex měla jen s jedním z nich.

Britka se obrátila na policii loni v červenci, kdy tvrdila, že ji Izraelci znásilnili v hotelu ve městě Agia Napa na severovýchodě ostrova. Ve vazbě pak skončilo všech 12 podezřelých ve věku od 15 do 22 let. Po deseti dnech byli propuštěni, když Britka uvedla, že s Izraelci souložila dobrovolně. Obvinila je zřejmě proto, že ji podle ní ponížili, když ji při aktu tajně natáčeli na mobil a posléze vyhodili z hotelového pokoje.

zdroj: YouTube

Ve vazbě následně skončila i Britka, kterou po téměř měsíci soudce propustil na kauci. I k tomu, že už strávila několik týdnů ve vazbě, soud přihlédl při rozhodování o výši trestu.

Po vynesení rozsudku dnes dívka podle místních médii propukla v pláč a poté opustila s matkou a advokáty budovu soudu ve městě Paralimni. Před ním demonstrovalo na podporu odsouzené několik dívek s transparenty s nápisy "Věříme ti". Podle deníku The Guardian mezi nimi bylo i několik dívek z Izraele.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Od pondělí budou nutné testy na covid z Maďarska či Malty

15.01.2021 15:50 Od pondělí budou nově potřeba negativní testy na koronavirus při návratu z Maďarska, Malty, Azorů a…

ONLINE: Registrační systém k očkování kolabuje, Čína kvůli koronaviru…

15.01.2021 15:23 Aktualizováno Čína zaznamenala nejvyšší denní přírůstek nakažených koronavirem za posledních více než deset…

Nizozemská vláda podala pouhé dva měsíce před volbami demisi

15.01.2021 15:20 Aktualizováno Nizozemská vláda podala dva měsíce před parlamentními volbami demisi. Na tiskové konferenci to dnes…

Schválení vakcíny od AstraZeneca je podle slovenského ministra ohroženo

15.01.2021 14:55 Registrace vakcíny proti koronaviru od společnosti AstraZeneca v Evropské unii je podle slovenského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama