Britský mladík šokoval soud. Řekl, proč shodil šestiletého chlapce z vyhlídky

K pokusu o vraždu se dnes u soudu v Londýně přiznal 18letý Jonty Bravery, který v srpnu shodil šestiletého chlapce z vyhlídky londýnského muzea Tate Modern. Podle zpravodajského webu BBC řekl, že zločin spáchal, aby se dostal do zpráv v televizi. Výši trestu se mladík, který trpí vážnými psychickými problémy, dozví v únoru.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Pád z balkonu na terasu ležící o pět pater níže jeho oběť přežila, podle britské prokuratury ale mělo dítě po incidentu zlomenou páteř, ruce a nohy a krvácelo do mozku. Jde o chlapce z Francie, který byl v londýnském muzeu v rámci rodinné dovolené. Rodiče nyní uvedli, že jejich syn stále potřebuje intenzivní rehabilitace a ani po několika měsících se mu zcela nevrátily kognitivní funkce, mezi něž mimo jiné patří paměť, pozornost, soustředění, pohotovost nebo schopnost vyjadřování.

"Tento zdrcující a šokující incident v Tate Modern ze 4. srpna tohoto roku navždy změnil životy Braveryho mladé oběti a její rodiny," řekla prokurátorka Emma Jonesová.

Obžalovaný mladík podle agentury Reuters trpí poruchou autistického spektra, obsedantně kompulzivní poruchou a nejspíše také poruchou osobnosti. Policii po zatčení řekl, že svůj čin plánoval dopředu a chtěl touto cestou upozornit na svou léčbu. Prý chtěl uvést věci na pravou míru "pro všechny idioty", kteří tvrdili, že nemá psychické problémy.

"Chtěl jsem být ve zprávách, kdo jsem a proč jsem to udělal, aby to bylo oficiální a nikdo nemohl říkat nic jiného," citovala BBC z jeho výslechu. Mladíka od října drží v psychiatrické léčebně Broadmoor Hospital západně od Londýna. Výši trestu mu soud oznámí 17. února. Činu se dopustil ještě jako sedmnáctiletý.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řecko se obává migrantů z Turecka. Připravuje se na nápor

29.01.2020 19:20 Řecké ministerstvo obrany vypsalo dnes výběrové řízení na instalaci "plovoucích ochranných systémů"…

Brexit zahýbe europarlamentem. Posílí nacionalisté

29.01.2020 18:37 Páteční odchod Británie z Evropské unie změní rozložení sil v Evropském parlamentu. Nejsilnější…

Kamiony stojí. Slovenští dopravci opět zablokovali hraniční přechody s…

29.01.2020 17:20 Aktualizováno Slovenští dopravci dnes opět blokují hraniční přechod Břeclav-Brodské na dálnici D2 pro nákladní…

Greta bude rejžovat? Na "Fridays for Future" chce mít ochrannou známku

29.01.2020 17:04 Sedmnáctiletá švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová si chce nechat registrovat název…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama