Britský princ Andrew mě takhle zneužíval, jsou důkazy, tvrdí otrokyně Epsteina

Jedna z údajných otrojkyň Jeffreyho Epsteina, Virginia Robertsová Giuffreová, po sebevraždě hlavního pachatele tvrdí, že britský princ Andrew byl jedním z Epsteinových přátel, kteří ji v nezletilém věku pohlavně zneužívali.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Princ Andrew, vévoda z Yorku, autor: Roosewelt Pinheiro/ABr
doporučujeme

Miliardář Jeffrey Epstein, který byl obžalován z kuplířství a obchodu s nezletilými dívkami, ve vazbě spáchal na začátku srpna sebevraždu. "On je sice mrtvý, ale touha po spravedlnosti stále žije," zaznělo v kauze před budovou newyorského soudu, kde vypovídalo hned několik Epsteinových obětí.

Místo uzavření případu po smrti hlavního podezřelého, soudce Richard Berman pozval žalobce i obhájce k přelíčení a dal prostor vyjádřit se i obětem. Šokující byla výpověď Giuffreové, která obvinila prince Andrewa, syna britské královny Alžběty II., z toho, že ji jako nezletilou sexuálně zneužil. „On přesně ví, co tehdy udělal. Doufám, že se přizná,“ řekla.

Byly nalezeny i fotografie, kde Andrew nezletilou Giuffreová objímá kolem odhaleného pasu. Ve své výpovědi Giuffreová dále uvádí, že nezletilé dívky měla Epsteinovi dohazovat jeho přítelkyně Ghislaine Maxwellová, která ji objevila v sídle Donalda Trumpa a následně poskytla Epsteinovi. Ten ji poté nutil k prostituci a prodával svým známým.

V sále se vyjádřilo více než deset dalších obětí. Mezi nimi byla i britská herečka Anouska De Georgioá, která ve své výpovědi uvedla, že Epstein uměl manipulovat nejen s mladými dívkami, ale i s úřady a proto mu jeho chování prošlo.

Epstein se přátelil mimo Andrewa i s mnoha dalšími vlivnými lidmi, jako je například Donald Trump, či Bill Clinton. Britský princ vyjádříl Epsteinovým obětem lítost a uvedl, že setkání s násilníkem po jeho propuštění z vězení, ve kterém Epstein v roce 2008 za jeho sexuální delikty pobýval, byla chyba. Veškerá obvinění, která proti němu Giuffreová vznesla, ovšem popírá.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brutální vražda v Londýně: Někdo ubodal tři lidi

20.01.2020 08:23 Britská policie vyšetřuje trojnásobnou vraždu, při které byli v noci na dnešek na východě Londýna…

Zoufale slabá EU? Prestižní server mluví o jednom ponížení za druhým

20.01.2020 00:01 NÁZOR - Začátek roku 2020 byl pro EU a novou Evropskou komisi obtížný, konstatuje editorial serveru…

Berlínská konference se vyslovila pro zbrojní embargo v Libyi

19.01.2020 21:06 Účastníci berlínské konference o Libyi se dnes dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga…

Johnson označil před Putinem Rusko za bezpečnostní hrozbu

19.01.2020 19:23 Mezi Británií a Ruskem nedojde k normalizaci vztahů, dokud Moskva neskoncuje se svým …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama