Bulharsko uvolní pravidla: Od června nemá být karanténa pro lidi z části EU

Bulharsko od začátku června plánuje zrušit povinnou dvoutýdenní karanténu pro občany z většiny zemí Evropské unie, Srbska a Severní Makedonie. Dnes to řekl hlavní epidemiolog této balkánské země. Do izolace ovšem nadále budou muset lidé, kteří přijedou z nejzasaženějších zemí sedmadvacítky. Týká se to například Itálie, Španělska, Švédska nebo Belgie.

Bulharsko, ilustrační foto
doporučujeme

Hlavní bulharský epidemiolog Angel Kunčev podle agentury Reuters řekl, že zrušení povinné karantény od začátku příštího měsíce odborný tým navrhl vládě, plán musí ještě schválit ministr spravedlnosti. Také Bulhaři, kteří se vracejí ze zahraničí, už nebudou muset povinně absolvovat pobyt v karanténě. Do Bulharska ale nadále nebudou smět jezdit občané ze zemí mimo Evropskou unii.

Bulharské úřady už zrušily většinu opatření, které v březnu zavedly ve snaze zabránit šíření koronaviru. Skončila omezení svobody pohybu v rámci země, znovu se otevřely restaurace, kavárny, posilovny nebo divadla.

Minulý týden ministerstvo zdravotnictví zrušilo zákaz vstupu do země pro občany Evropské unie, ale nařídilo, že budou po příjezdu muset na 14 dní do karantény.

Reuters píše, že Bulharsko se snaží nalákat do černomořských letovisek turisty z evropských zemí, a pomoci tak odrazit se ode dna turistické branži, tvrdě zasažené epidemií koronaviru.

Sedmimilionové Bulharsko dnes zaznamenalo osm nových případů nákazy koronavirem, celkem jich je 2475. Zemřelo 136 pacientů s covidem-19. Podle Kunčeva se z této nemoci uzdravilo 1016 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovenská vláda navrhla zvýšení pokuty za nedodržení karantény

13.07.2020 19:12 Aktualizováno Slovenská vláda navrhla zvýšení pokut pro lidi, kteří po návratu z rizikových zemí v souvislosti s…

Státy EU kritizovaly Turecko i Čínu, sankce však nepřijaly

13.07.2020 18:46 Státy Evropské unie dnes vyzvaly Turecko, aby upustilo od vojenských a těžebních aktivit ve…

Zranitelní migranti končí na ulici. Řecko jedná nehumánně, říkají Lékaři…

13.07.2020 17:56 Stále více uprchlíkům v Řecku, kteří trpí zdravotními a psychickými problémy, hrozí vystěhování z…

Internetem koluje další fake news. Šíří ji známá slovenská dezinformační…

13.07.2020 17:04 Aktualizováno Populární slovenská dezinformační facebooková stránka Chemtrails Slovensko s téměř 30 tisíci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy