Bulharsko uzavřelo hranice pro cizince vyjma zemí EU

Bulharsko dnes ve snaze zabránit šíření epidemie koronaviru uzavřelo hranice pro všechny cizince s výjimkou občanů 19 států Evropské unie. S odvoláním na ministra zdravotnictví o tom dnes informovala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Bulharsko, ilustrační foto
doporučujeme

Balkánská země už v polovině března uzavřela školy, restaurace i bary a omezila meziměstské cestování. Dosud se nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje, nakazilo 549 osob a 22 jich nákaze podlehlo.

"Dočasně zakazuji vstup na území Bulharska všem občanům třetích zemí leteckou, námořní, železniční i automobilovou dopravou," uvedl v prohlášení ministr zdravotnictví Kiril Ananiev.

Hranice budou uzavřeny i pro občany Itálie, Španělska, Francie, Německa, Nizozemska, Rakouska, Belgie a Lucemburska. Jedná se o evropské země, které se potýkají s velkým počtem nakažených. Právo vrátit se domů budou mít všichni bulharští občané či osoby s trvalým pobytem v zemi. Opatření se rovněž nebude vztahovat na zdravotníky, sociální pracovníky a řidiče dopravních prostředků či sezónních pracovníků v zemědělství.

Bulharsko rovněž umožní přejezd občanům zemí EU, Turecka a balkánských států Srbska, Severní Makedonie a Černé Hory, kteří se přes bulharské území budou vracet do vlasti.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirem se nakazilo už 7 milionů lidí. 400 tisíc zemřelo

06.06.2020 20:26 Ve světě je evidováno už sedm milionů lidí nakažených koronavirem SARS-CoV-2, informovala dnes…

Muž zavraždil v Rakousku dvě ženy, v Itálii spáchal sebevraždu

06.06.2020 20:11 Dvě ženy zavraždil na jihu Rakouska 63letý muž, který následně uprchl do severní Itálie. Když jej v…

Oslavy vylodění v Normandii se kvůli pandemii nesly v komorních duchu

06.06.2020 19:56 Téměř bez veteránů se letos musely obejít oslavy 76. výročí vylodění západních spojenců v Normandii…

V Praze a dalších evropských městech protestovaly desítky tisíc lidí proti…

06.06.2020 19:50 Aktualizováno Tisíce lidí se dnes sešly ve velkých evropských městech na demonstracích proti rasismu a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy