Bývalý premiér Berlusconi je v nemocnici kvůli problému se srdcem

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi je v nemocnici kvůli problémům se srdcem. Tisku to sdělil jeho osobní lékař Alberto Zangrillo. Berlusconi, který poslední dobou pobývá na jihu Francie, byl hospitalizován v Monaku. Podle Zangrilla nebyl bývalý premiér převezen do Itálie z opatrnosti, napsala agentura AFP.

Berlusconi, Silvio
doporučujeme

V pondělí Zangrillo konstatoval u Berlusconiho zhoršení zdravotního stavu. Lékař následně nařídil odvoz do nedaleké nemocnice v Monackém knížectví, kde byl bývalý premiér vyšetřen. Podle Zangrilla vyšetření zjistilo problémy se srdeční arytmií. "Za pár dnů by měl být doma," domnívá se lékař.

Nejsou to první zdravotní problémy bývalého premiéra, kterému bude letos v září 85 let. Vloni v září byl Berlusconi hospitalizován kvůli komplikacím souvisejícím s nemocí covid-19. V roce 2016 se podrobil závažné operaci srdce a v roce 2019 pak operaci střeva. Na konci 90. let byl Berlusconi operován kvůli rakovině prostaty.

Nemoci Berlusconi využíval i ve své dlouhé politické kariéře. V roce 2010 na předvolebním mítinku například slíbil, že jeho vláda porazí rakovinu. Kritici bývalého premiéra ale poukázali na to, že za jeho vlády klesly vládní investice do lékařského výzkumu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Svět dál zápolí s koronavirem, Slováci opět spustili hromadné…

18.01.2021 14:12 Aktualizováno Nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, se poprvé objevil předloni v prosinci v Číně.…

Sasko žádá od pendlerů jeden test týdně, studenti mají výjimku

18.01.2021 12:08 Nejméně 500 euro (13.000 korun) pokuty od dnešního dne hrozí zahraničním pendlerům dojíždějícím za…

Slovensko začalo hromadně testovat, rezervační portál spadl

18.01.2021 11:14 Výpadek státního internetového portálu na rezervaci termínu pro absolvování antigenního testu…

Berlín a Londýn vyzvaly k okamžitému propuštění Navalného

18.01.2021 09:54 Německý ministr zahraničí Heiko Maas i jeho britský protějšek Dominic Raab se dnes přidali k těm,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama