Castrův krokodýl zaútočil na seniora ve Švédsku, přišel o ruku

Muže ve Švédsku kousl do ruky krokodýl, který kdysi patříval kubánskému vůdci Fidelu Castrovi. Končetina musela být 79letému muži amputována. O případu informuje agentura AP.

Krokodýli
doporučujeme

Neštěstí se stalo v srpnu během soukromé akce v akváriu, které je součástí skanzenu na stockholmském ostrově Djurgarden. Muž natáhl ruku přes prosklenou bariéru kolem prostoru, v němž krokodýl žije.

Zvíře vyskočilo, zakouslo se mu do paže a drželo ji stisknutou asi deset vteřin. Lékař ji pak musel amputovat nad loktem, uvedl bulvární list Aftonbladet. Muž následně strávil tři týdny v nemocnici.

Dva v současnosti kriticky ohrožené krokodýly kubánské věnoval Castro v 70. letech na znamení komunistické solidarity ruskému kosmonautovi Vladimiru Šatalovovi. Plazi žili v zoo v Moskvě, odkud byli začátkem 80. let posláni do Stockholmu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německý expert nastínil další vývoj koronaviru. Prozradil, k čemu dojde…

30.09.2020 22:00 Aktualizováno Covidu se v dohledné době pravděpodobně nezbavíme. Podle německého experta je ale šance, že se…

Španělsko chystá uzavření měst včetně Madridu

30.09.2020 21:50 Španělsko dnes v rámci boje s koronavirem schválilo nová opatření týkající se cestování do měst…

Kaczyński bude vicepremiérem polské vlády, koalice si prochází krizí

30.09.2020 19:05 Aktualizováno Vlivný předseda polské vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński se stane členem…

Nizozemská vláda přehodnotila názor na roušky, doporučení se rozšiřuje

30.09.2020 18:33 Nizozemská vláda dnes doporučila občanům, aby nosili roušky na veřejných místech, kde není možné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama