Celý svět dnes ruší některá opatření

Obyvatelé řady evropských zemí se dnes dočkají další vlny uvolňování koronavirových opatření. Velká vlna otevírání čeká části Španělska. V Itálii se po dlouhé pauze zprovozní plovárny a sportovní centra. V Řecku se otevřou taverny, kavárny a bary. Zrušení některých opatření se dočkají i neevropské země.

Covid-19, koronavirus SARS-CoV-2, ilustrační foto
doporučujeme

Úřady v regionech hlavního města Madrid a Katalánska, které ve Španělsku patří k nejhůře zasaženým oblastem, ode dneška otevřou parky a muzea. Svým obyvatelům rovněž povolí užívat si zahrádek restaurací a barů. V téměř polovině Španělska budou už moci lidé v omezené počtu i do vnitřků restaurací, kin, divadel a nákupních center.

Okolo 14 milionů Španělů se dnes může také vydat na pláže, které se otevřou pro koupání. Přímořské radovánky se však netýkají domácích ani zahraničních turistů. Z cestování mezi regiony se naopak ode dneška potěší Řekové, kteří mohou od nového týdne cestovat za rekreací na všechny tamní ostrovy.

Ukrajinská metropole Kyjev dnes zprovozní metro. Kulturní zařízení a zoologické zahrady otevře Dánsko, zákazníky v barech, klubech a na sportovištích uvítá Island. Do venkovních bazénů si budou moci zajít lidé v německém Bavorsku.

Velká vlna uvolňování čeká dnes i Česko. Lidé si budou moci na veřejnosti vyjít bez roušek, otevřou se vnitřní prostory restaurací či se budou moci konat hromadné akce do 300 osob.

V Indii se má obnovit provoz na vnitrostátních leteckých linkách, který byl pozastaven na dva měsíce. Očekává se, že v regionu japonské metropole Tokio dnes skončí stav nouze.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lídři Srbska a Kosova obnovili jednání o normalizaci vztahů, rozhovory…

12.07.2020 16:48 Aktualizováno Vrcholní představitelé Srbska a Kosova dnes obnovili rozhovory o normalizaci vztahů mezi oběma…

Muž s lukem a šípy odzbrojil policisty v německém městě, místní nemají…

12.07.2020 15:54 Muž ozbrojený mimo jiné lukem a šípy dnes ve městě Oppenau na jihozápadě Německa hrozil policistům,…

Maďarsko zpřísní režim na hranicích, mnozí neprojdou

12.07.2020 14:58 Maďarsko od středy zpřísní kontroly na svých hranicích s cílem zpomalit šíření koronaviru. Lidé…

Poláci si vybírají prezidenta. Komentátorka řekla, jak se budou rozhodovat

12.07.2020 13:00 Nedělní finále polských prezidentských voleb rozhodne o dalším směřování politiky našich severních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy