Češi propadli Německu. Jezdí do něj podstatně více než před deseti lety

Za deset let od roku 2008 do roku 2018 vzrostl počet přenocování českých turistů v Německu více než dvojnásobně. Loni se v Německu ubytovalo přes 620 tisíc Čechů a strávili tam 1,3 milionu nocí, počet jejich přenocování se meziročně zvýšil o 12,4 procenta.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Obchodní pasáž
doporučujeme

Letošek podle vedoucího Německé turistické centrály pro ČR Jana Pohaněla rovněž ukazuje, že zájem Čechů o Německo stoupá - od ledna do srpna to bylo o 3,5 procenta více. Zhruba třetina přenocování českých turistů připadá na sousední Bavorsko, uvedl Pohaněl na tiskové konferenci.

Češi se podle Pohaněla začínají vracet i do bývalého východního Německa. Německá turistická centrála vychází ze statistik Německého spolkového úřadu o počtu hostů v hromadných ubytovacích zařízeních. Nerozlišují mezi turisty a lidmi cestujícími služebně.

"Na druhém místě co do počtu přenocování Čechů se umístilo Bádensko-Württembersko a pak v žebříčku pokračuje Berlín, kam Češi, předpokládám, jezdí za volnočasovými aktivitami. Jen pro srovnání v loňském roce v Berlíně bylo 150 tisíc přenocování českých hostů," řekl ČTK Pohaněl.

O největší ostrov v Německu Rujána, který se rozléhá na severovýchodním okraji spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko v Baltském moři a byl před revolucí hojně navštěvovaný turisty z východního bloku, takový zájem ze strany současných českých turistů jako kdysi zatím není.

"Čísla, které máme ze severu, jsou spíše na chvostu, ale zaznamenáváme prudký nárůst v Braniborsku (35 procent) a Sasku (25 procent), což bylo suverénně nejvíce," dodal Pohaněl. Trend podle něj ukazuje, že Češi míří do bývalého východního Německa, v absolutních číslech nicméně stále dominuje západní Německo.

Pád berlínské zdi v listopadu 1989 a znovusjednocení Německa v následujícím roce se podle centrály staly nejsilnějším "hnacím motorem" turistického růstu v Německu. Krátce po převratu se v tehdejší Spolkové republice Německo uskutečnilo přes 31 milionů mezinárodních přenocování, z toho v bývalé Německé demokratické republice 3,4 milionu. V letech 1993 až 2018 se počet mezinárodních přenocování v Německu více než zdvojnásobil, a to z 34,7 milionu dokonce až na 87,7 milionu.

"Češi jsou aktuálně (v počtu přenocování) na 16. místě, nejvíce do Německa jezdí Holanďané. Následují Švýcaři, Američané a Britové, byť kvůli brexitu zaznamenáváme pokles. TOP 5 uzavírá Rakousko," dodal Pohaněl.

Loading...
Vstupte do diskuze (17)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU se hemží nelegálními migranty. Podívejte se na statistiku, je alarmující

14.11.2019 12:35 Aktualizováno Mezi 3,9 a 4,8 miliony migrantů pobývalo na území Evropské unie a čtyř dalších evropských zemích v…

Konec "Soli". Německo téměř ruší solidární daň, platit budou jen nejbohatší

14.11.2019 12:31 Od roku 2021 budou v Německu solidární daň na podporu chudších východních spolkových zemí platit…

Kauza Kočner bobtná. Na Slovensku rezignovala první soudkyně

14.11.2019 12:21 První soudkyně na Slovensku se vzdává taláru po propuknutí aféry ohledně komunikace představitelů…

Další neštěstí na Slovensku: Voda smetla tři ženy, které zachraňovaly psy…

14.11.2019 11:21 Jedna žena přišla o život v obci Revúca na středním Slovensku poté, co se se svými dvěma kolegyněmi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama