Česko je první, kdo uvolňuje opatření. Otvírá nepodstatné obchody, píše prestižní server

Česká republika je první země, která uvolňuje opatření přijatá kvůli pandemii koronaviru. Otevírá „nepodstatné“ obchody, jako jsou hobbymarkety, stavebniny, železářství, servisy a prodejny jízdních kol. Uvedl to server Politico s tím, že od úterý se obyvatelé České republiky mohou pohybovat bez ochrany obličeje například při jízdě na kole nebo při procházce parkem.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Státní hranice České republiky
doporučujeme

Omezení se pořád vztahují na vzdálenost mezi občany, která musí být minimálně dva metry. Otevírají se také sportovní zařízení včetně golfových hřišť, ale pod podmínkou, že nudou hrát pouze dva lidé ve skupině, píše Politico.

Prestižní server rovněž informoval o zmírnění ochranných opatření v případě vycestování z České republiky a návratu zpět. Uvádí, že cesta do zahraničí může být „ospravedlněna“ například za účelem podnikání. Cestující však budou muset při návratu dodržovat 14denní karanténu.

„Lidé nemohou nakupovat v Drážďanech. Hranice jsou stále zavřené, víza nebudou vydávána a cizinci mají zákaz vstupu,“ cituje server Jana Hamáčka ministra vnitra, který stojí v čele krizového štábu.

Server vypíchl i zavedení inteligentní karantény vládou Andreje Babiše. Po zaregistrování 373 nakažených osob během 24 hodin dne 27.března došlo k pomalému poklesu potvrzených případů nakažených osob koronavirem a podle Politico je vidět, že karanténa opravdu funguje.

Poslanecká sněmovna v úterý hlasovala o prodloužení nouzového stavu do 30. dubna. Prestižní server poukázal na nejednotnost při hlasování a doplnil, že tento návrh nejvíce prosazoval Hamáček společně s premiérem Andrejem Babišem.

„Hlavní věc je, že musíme přežít ještě několik měsíců, což může být těžké“ citoval server Babiše a zmínil naléhání Babiše na poslance před hlasováním. Babiš varoval, že zmírnění ochranných opatření, která vláda v březnu zavedla může nést riziko „ztráty kontroly nad epidemií,“ uvádí server.

Loading...
Vstupte do diskuze (13)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumunský premiér Orban neměl roušku a navíc kouřil, zaplatil pokutu

31.05.2020 13:29 Předseda rumunské vlády Ludovic Orban musel v sobotu zaplatit pokutu 3000 lei (téměř 17.000 korun),…

Jste z Lombardie? Tady nejste vítáni. Pandemie covid-19 rozdělila Itálii

31.05.2020 13:17 Italské ministerstvo zdravotnictví dnes potvrdilo, že v zemi se mohou od středy otevřít hranice…

Covid-19 sužuje svět už půl roku: Šest milionu nakažených, téměř 370 tisíc…

31.05.2020 08:56 Nový typ koronaviru se objevil počátkem loňského prosince v Číně, šířit se začal z…

V Německu vzrostl počet nakažených koronavirem, reprodukční číslo je vyšší…

31.05.2020 08:12 V Německu přibylo za posledních 24 hodin 286 případů nákazy koronavirem, což je téměř o 500 méně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy