Český řidič uháněl na Slovensku rychlostí 213 km/h, dostal nejvyšší možnou pokutu

Pokutou 800 eur (20.240 korun) potrestali slovenští policisté českého řidiče, který na dálnici na západě země výrazně překročil povolenou rychlost. Informovala o tom dnes policie. Zmíněná pokuta je nejvyšší, jakou mohou policisté na Slovensku uložit na místě za rychlou jízdu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Policie SR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Šestatřicetiletého řidiče zastavila policejní hlídka poté, co mu na dálnici D2, která vede od hranic s Českem po slovensko-maďarskou hranici u Bratislavy, naměřila rychlost 213 kilometrů v hodině. Maximální povolenou rychlost tak překročil o 83 kilometrů v hodině.

Slovenská policie současně vybídla řidiče, aby zvláště v zimním období neriskovali a neohrožovali neohleduplnou jízdou ostatní účastníky silničního provozu.

Případy výrazného překročení povolené rychlosti na Slovensku nejsou ojedinělé. Například loni na podzim slovenští policisté přistihli řidiče vozu s českou poznávací značkou, jak se řítí po dálnici rychlostí 244 kilometrů v hodině.

Řidičům na Slovensku nehrozí za příliš rychlou jízdu uložení trestu zákazu řízení, pokud po zastavení hlídkou vyjádří ochotu zaplatit uloženou pokutu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Razie na pašeráky lidí, ve Francii a Nizozemsku zadrželi 23 osob

22.01.2020 20:58 Celkem 23 lidí podezřelých z pašování migrantů do Británie dnes zadrželi policisté ve Francii a…

Brexit se měnit nebude, britské sněmovny odmítly změny zákona

22.01.2020 20:27 Aktualizováno Prováděcí zákon k brexitové dohodě již schválily obě komory britského parlamentu. Horní komora se…

Itálie na prahu další politické krize? S vládou to vypadá zle, krajní…

22.01.2020 19:19 Aktualizováno Italský ministr zahraničí Luigi di Maio dnes oznámil, že končí ve funkci šéfa vládní strany Hnutí…

Bouře ve Španělsku má již sedm obětí

22.01.2020 19:01 Aktualizováno Bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko, má další tři oběti. Jejich celkový počet tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama