Chorvatsko nabídlo Česku a Slovensku pomoc s koronavirovými pacienty

Chorvatský premiér Andrej Plenković uvedl na twitteru, že nabídl Česku a Slovensku pomoc s pacienty s covidem-19. Chorvatsko je ochotno postarat se o desítku pacientů z Česka a obdobný počet ze Slovenska, vyplývá z Plenkovičova vyjádření o dnešním telefonátu s šéfy české a slovenské vlády.

Lékaři a sestry pečují o pacienty s koronavirem
doporučujeme

"Dnes jsem telefonoval s Andrejem Babišem a Igorem Matovičem, v případě potřeby je Chorvatsko ochotno postarat se o desítku pacientů z každé země," napsal večer Plenković na twitteru.

Chorvatsko je koronavirem relativně málo zasažené a pomalu uvolňuje opatření, v řadě regionů se v uplynulém týdnu například otevřely terasy restaurací.

Za posledních 24 hodin přibylo 491 nových případů nákazy koronavirem a 12 úmrtí. Aktivních je v současnosti 3357 případů, z toho 785 pacientů s covidem-19 se léčí v nemocnicích, 78 je připojeno na ventilaci, uvedl na svém webu deník Jutarnji list s odvoláním na velitelství civilní ochrany. V zemi, která má přibližně čtyři miliony obyvatel, se od začátku pandemie nakazilo skoro čtvrt milionu lidí, z nichž 5621 zemřelo.

V souvislosti s Plenkovičovou nabídkou deník připomněl, že Česko je v poslední době jednou z pandemií nejhůře postižených zemí na světě a nemocnice čelí přílivu pacientů - a skoro stejně špatně je na tom Slovensko.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet úmrtí s covidem přesáhl 28.000, v pondělí přibylo 3843 případů

13.04.2021 22:02 Aktualizováno S pokračující pandemií koronaviru, která už si na celém světě vyžádala více než tři milióny obětí,…

Nizozemsko neuvolní karanténu ani po čtyřech měsících, oznámil Rutte

13.04.2021 20:30 Nizozemsko prodlouží přísná opatření přijatá kvůli pandemii nejméně do konce dubna. Oznámil to dnes…

Ve Švédsku přibývá nakažených nejrychleji v Evropě

13.04.2021 19:56 Aktualizováno Ve Švédsku nyní přibývá nakažených nejrychleji v Evropě a země hlásí největší zatížení jednotek…

Johnson & Johnson odkládá distribuci svých vakcín proti covidu v Evropě

13.04.2021 18:00 Aktualizováno Společnost Johnson & Johnson (J&J) kvůli vyšetřování vzácných případů krevních sraženin ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama