Chorvatští hasiči vytáhli z trosek více než 30 lidí

Chorvatští hasiči a záchranáři během pěti dnů po silném zemětřesení v Petrinji, Sisaku, Glině a okolních obcích v centrální části země vyprostili z trosek více než 30 lidí. Uvedla to dnes chorvatská tisková agentura Hina. Při pátrání po lidech podnikli hasiči a záchranáři, kterým pomáhali speciálně vycvičení psi, více než 2500 zásahů. Tři hasiči byli zraněni, uvedla agentura s odvoláním na velitele hasičů Slavka Tucakoviče.

Následky zemětřesení v Chorvatsku
doporučujeme

Denně se zásahů v celé oblasti účastnilo více než 800 hasičů, 220 hasičských vozidel a 11 záchranářských psů. V současnosti celé uskupení nasazených hasičů, záchranářů a odborníků z civilní obrany čítá na 1500 lidí, kteří poskytují pomoc místním obyvatelům, rozebírají trosky, staví prozatímní přístřešky i vyhodnocují způsobené škody.

Ničivé zemětřesení, které registrovaly i jiné země včetně Česka a Slovenska, postihlo oblast v centrální části Chorvatska kolem města Sisaku v úterý.

Záchvěvy dosáhly 6,4 stupně a způsobily značné škody zejména v Petrinji, ale také v blízkém župním správním středisku Sisaku a v dalším městě Glině. Škody ale otřesy napáchaly i jinde, včetně Záhřebu. Katastrofa si vyžádala sedm obětí, včetně dvanáctileté dívky. Zranění utrpělo několik desítek lidí.

Zemětřesení způsobilo škody mimo jiné na domech české menšiny kolem Sisaku, uvedl ve čtvrtek v České televizi poslanec chorvatského parlamentu za českou a slovenskou menšinu Vladimir Bilek. Při sčítání lidu z roku 2011 žilo v Chorvatsku bezmála 10.000 osob české národnosti.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie i Itálie odsuzují zatýkání v Rusku, sílí volání po sankcích

24.01.2021 18:48 Aktualizováno Zatýkání lidí, kteří v Rusku přišli demonstrovat na obhajobu opozičního vůdce Alexeje Navalného, je…

EU hodlá přimět dodavatele vakcín, aby respektovali smlouvy

24.01.2021 18:10 Aktualizováno Evropská unie přiměje farmaceutické firmy respektovat smlouvy o dodávkách vakcíny proti koronaviru.…

V Portugalsku začaly prezidentské volby, favoritem je úřadující hlava státu

24.01.2021 10:26 V Portugalsku dnes volí prezidenta, hned v prvním kole má podle průzkumů velkou šanci na zisk…

Německo oznámilo 12.257 nových infekcí, 349 úmrtí

24.01.2021 06:59 Německo dnes ohlásilo 12.257 nově potvrzených případů koronaviru za 24 hodin, v souvislosti s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama