Členy gangu Hells Angels poslal soud na doživotí za mříže

Osm členů motorkářského gangu Hells Angels z celkem deseti obžalovaných dnes berlínský soud poslal na doživotí za mříže. Podle agentury DPA soud usvědčil sedm z odsouzených ze společně spáchané vraždy. Skupina v roce 2014 při přepadení sázkové kanceláře v německé metropoli zabila mladého mladého muže. Dva muži podle DPA dostali nižší tresty než zbylých osm.

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Jeden z odsouzených, 35letý šéf gangu, který střelbu v sázkové kanceláři nařídil, má pykat za navádění k vraždě. Podle soudce Thomase Grosse byl podněcovatelem vražedného komanda a zákeřného usmrcení z nízkých pohnutek. "Bez něho se nic nehnulo," konstatoval soudce.

V lednu 2014 vtrhlo 13 maskovaných mužů v berlínské části Reinickendorf do sázkové kanceláře s kavárnou. Vůdce skupiny v zadní místnosti střílel pistolí na oběť, která po zásahu šesti kulkami zamřela na místě. Podle soudce šlo o odplatu za rvačku, při níž byl zraněn jeden z členů Hells Angels.

Proces trval téměř pět let a rozsudek padl až 300. jednací den. Vyslechnuto bylo více než 370 svědků a soudních znalců. Pode DPA šlo o jeden z největších procesů s motorkářskými gangy v Německu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Svět reaguje na brazilskou variantu koronaviru, v zemi zabije 1000…

17.01.2021 17:07 Aktualizováno Brazílie za uplynulý den zaznamenala dalších 61.567 případů koronavirové nákazy. Za stejnou dobu…

Helsinský výbor: Maďarsko dál nutí migranty k návratu do Srbska

17.01.2021 15:29 Maďarsko dál pokračuje v nezákonných snahách donutit migranty k návratu zpět do Srbska, aniž by jim…

Rakousko prodloužilo lockdown. Restaurace a hotely otevřou až na jaře

17.01.2021 11:55 Rakousko prodlouží plošnou uzávěru kvůli šíření koronaviru o dva týdny do 7. února a zpřísní…

Soud zastavil českou žalobu na EK kvůli dotaci Agrofertu

17.01.2021 11:38 Unijní soud přerušil projednávání žaloby České republiky na Evropskou komisi podané kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama