Člun s migranty se převrátil u Kanárských ostrovů, zahynulo nejméně osm lidí

Přinejmenším osm uprchlíků zahynulo poté, co se převrátil člun, na kterém pluli směrem ke Kanárským ostrovům. O neštěstí, které se stalo v úterý večer nedaleko od ostrova Lanzarote, dnes informuje agentura AFP.

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

V noci z úterý na dnešek pobřežní hlídka zachránila 28 osob a vylovila čtyři mrtvé uprchlíky. Další čtyři těla záchranáři nalezli dnes ráno. Na člunu se podle španělských médií nacházelo přes třicet osob.

zdroj: YouTube

Podle kanárské pobřežní hlídky v úterý připlulo na souostroví, které se nachází zhruba 100 kilometrů od afrického pobřeží, přes 300 migrantů. Většinou se jednalo o osoby původem z Maroka.

Na Kanárské ostrovy letos doplulo z Afriky přes 18.000 osob, zhruba polovina jen za poslední měsíc. Španělská vláda proto rozhodla rozšířit kapacity táborů a ubytovacích zařízení určených pro uprchlíky. Dosud byli migranti soustředěni v improvizovaném táboře v docích přístavu města Arguineguín. Současné kapacity tábora už ale nestačí. Španělská vláda také ohlásila, že se zeměmi původu uprchlíků chce podepsat dohody o návratu.

Kanárské ostrovy se s migrací potýkají ve větší míře od roku 1994. Největší počet migrantů souostroví zaznamenalo v roce 2006, kdy k jeho břehům připlulo 31.678 lidí v 515 lodích. Letos se počet přistěhovalců zvýšil mimo jiné také kvůli koronavirové pandemii.

Řada severoafrických zemí jako například Maroko totiž na jaře uzavřela hranice a mnoho lidí, kteří přišli o výdělky kvůli chybějícím turistům, se vydala na riskantní cestu k evropským břehům.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Svět dál zápolí s koronavirem, Slováci opět spustili hromadné…

18.01.2021 17:27 Aktualizováno Nový typ koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, se poprvé objevil předloni v prosinci v Číně.…

Německo očekává prodloužení a zpřísnění karantény

18.01.2021 16:32 Stávající karanténa v Německu, která platí nejméně do konce ledna, bude pokračovat i v únoru, navíc…

Slovensko začalo hromadně testovat, rezervační portál spadl

18.01.2021 15:43 Aktualizováno Výpadek státního internetového portálu na rezervaci termínu pro absolvování antigenního testu…

Tři unijní státy naléhají na schválení další vakcíny

18.01.2021 14:49 Rakousko, Řecko a Dánsko budou společně tlačit na urychlené schválení vakcíny proti covidu-19 od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama