Covid-19 se stále šíří. První případy hlásí Litva, Nový Zéland a Bělorusko

Litevská vláda dnes informovala, že se v zemi potvrdil první případ nákazy novým koronavirem. Krátce nato o prvním infikovaném informovalo také novozélandské ministerstvo zdravotnictví a následně první výskyt nemoci oznámilo také Bělorusko. Napsala o tom agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Nákaza koronavirem se v Litvě podle vlády potvrdila u devětatřicetileté ženy, která se v pondělí vrátila z konference v severoitalské Veroně. Pacientka je v izolaci v nemocnici v severolitevském městě Šiauliai. Žena má pouze mírné příznaky a zatím nemá teplotu. Testy na koronavirus budou podle úřadů udělány také lidem, kteří vedle ní seděli v letadle, informuje Reuters.

Novozélandské ministerstvo zdravotnictví mezitím informovala, že se nemoc COVID-19 potvrdila u zhruba 60letého člověka, který se nedávno vrátil na Nový Zéland z Íránu, kde si koronavirus po Číně dosud vyžádal nejvíce obětí na životech. Infikovaný je v nemocnici v Aucklandu a jeho stav se zlepšuje, uvedl server nzherald.co.nz.

O prvním případu nákazy dnes informovalo také Bělorusko. Testy podstoupilo podle tamního ministerstva zdravotnictví 27 lidí a nemoc se prokázala u jednoho z studenta z Íránu.

Nový koronavirus vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečku, kašel, problémy s dýcháním), pouze u některých pacientů vede k rozvoji virového zápalu plic. Podle dosavadních informací odborníků umírají na tento virus převážně senioři a lidé s podlomeným zdravím. V pevninské Číně, odkud se nový virus začal šířit se dosud nakazilo 78.824 lidí a 2788 nemoci podlehlo.

Počty obětí a nakažených ve čtvrtek dále stoupaly mimo jiné v Itálii, která je po Číně a Jižní Koreji nejvíce zasaženou zemí. Na koronavirus v Itálii zemřelo už 17 lidí, nakažených je tam 650, přitom ve středu jich bylo kolem 400. Další případy se ve čtvrtek potvrdily i ve Francii, Německu, Švýcarsku a Rakousku. První infikované ve čtvrtek oznámilo Estonsko, Dánsko či Nizozemsko. Dnes byl koronavirus potvrzen i u pacienta v Nigérii.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vitalij Kličko: Souboj s koronavirem, to je úplně jiný zápas

05.04.2020 13:38 Na těžké bitvy byl bývalý boxerský šampion těžké váhy Vitalij Kličko zvyklý, v těchto dnech ale…

Španělsko má 674 nových úmrtí na covid-19, méně než v sobotu

05.04.2020 12:14 Ve Španělsku za posledních 24 hodin vzrostl počet obětí koronaviru o 674, celkem už země…

Německo hlásí 5825 nových případů nákazy covid-19, více než v sobotu

05.04.2020 11:43 V Německu bylo za poslední den evidováno 5825 nových případů koronaviru. Nárůst je vyšší než v…

Covid-19 mezi migranty: Řecké úřady uvalily karanténu na další tábor

05.04.2020 09:06 Řecké úřady poslaly kvůli koronaviru do karantény další tábor pro migranty, již druhý v tomto týdnu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy