Covid-19 zhatil další tradici: Pamplona zrušila populární běh s býky

Španělská Pamplona dnes zrušila tradiční běh s býky, které jsou součástí každoročních červencových oslav svátku svatého Fermína. Důvodem je současná pandemie onemocnění covid-19, informovala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Býk na koridě
doporučujeme

"Ačkoliv jsme to očekávali, stejně jsme z toho hluboce zarmouceni," oznámila zastupující starostka severošpanělského města Ana Elizaldeová. Zvolený starosta Enrique Maya se v současnosti sám léčí s koronavirem.

"Oslavy svátku svatého Fermína nemohly být výjimkou. Jsou odloženy stejně jako jiné události celosvětového významu a národní svátky," citoval Elizaldeovou list La Vanguardia.

Státy světa kvůli pandemii odložily řadu sportovních a kulturních událostí, od mnichovského Oktoberfestu po letní olympijské hry, které se měly letos konat v japonském Tokiu.

Do Pamplony kvůli adrenalinové zábavě každý rok obykle přijíždí až milion turistů, většina z nich ale běhům s býky a večerním koridám jen přihlíží. Ti nejodvážnější se ale oblečou do bílého, uvážou si na krk červený šátek a spolu s býky absolvují necelý kilometr dlouhou trasu, jejíž uběhnutí trvá zpravidla jen několik minut. Tak zvané "encierros", jak se běhům před býky v ulicích říká, si často vyžádají množství zraněných, a to nejen při kontaktu s půl tuny těžkými býčími samci, ale také v důsledku tlačenic či nehod.

Téměř 47milionové Španělsko je po Spojených státech co do počtu nakažených koronavirem nejhůře zasaženou zemí na světě. Celková bilance obětí v zemi činí 21.852, nakažených je 204.178, uvádí dnes americká Univerzita Johnse Hopkinse na svém webu.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jednání EU s Británií se zasekla na rybolovu, kompromis je daleko

01.06.2020 15:06 Spory kolem práv na rybolov v britských vodách jsou zásadním tématem dalšího kola videokonferencí…

Norsko a Finsko otevírají restaurace, v Nizozemí mohou lidé i do kina

01.06.2020 14:22 V Norsku, Finsku a Nizozemsku se dnes opět otevřely restaurace, kavárny a bary, které místní vlády…

Koloseum se po třech měsících opět otevírá, platí přísná bezpečnostní…

01.06.2020 14:17 Po tříměsíční nucené přestávce kvůli pandemii covidu-19 se dnes návštěvníkům otevřela jedna z…

Vražda Kuciaka: Obžalovaný Kočner je egocentrik s narcistickými rysy,…

01.06.2020 13:10 Egocentrikem s narcistickými rysy nazvala znalkyně slovenského podnikatele Mariana Kočnera, který…

Související:

Právě se děje

Další zprávy