Covid: Nizozemí zpřísňuje omezení, situace je kritická na severovýchodě Anglie

Nizozemsko zpřísní restrikce zavedené v boji s koronavirovou nákazou, oznámil dnes premiér Mark Rutte. Nová nařízení v zemi, kde denní přírůstky nakažených tento měsíc překonaly dosud nejvyšší bilance z dubna, začnou platit od úterý šesti večer nejméně po tři týdny. Přísnější pravidla kvůli růstu počtu infikovaných pak hodlá na severovýchodě Anglie zavést britská vláda.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Rutte vydal doporučení pracovat pouze z domova mimo případy, kdy nelze jinak, a omezit cestování. Ve třech největších městech Amsterodamu, Rotterdamu a Haagu si lidé mají zakrývat nos a ústa, restaurace a bary zavřou v deset večer. Veškerá sportovní utkání se nově odehrají bez diváků.

"Jsme nyní v situaci, kdy musíme vyzkoušet všechno," podotkl nizozemský premiér.

Nizozemský zdravotní úřad RIVM dnes oznámil 2914 nových infekcí. To je o něco méně než v neděli, kdy padl dosavadní rekord denního přírůstku infekcí a za den přibylo 2995 nakažených. V zemi se 17 miliony obyvatel se od začátku epidemie koronavirem infikovalo 115.610 lidí.

Pokles oproti neděli naopak zaznamenala Británie, která dnes oznámila 4044 nových případů nákazy; v neděli jich bylo 5693. Celkový počet infikovaných od začátku epidemie v zemi s 66 miliony obyvatel tak vzrostl na 439.013. Nově s covidem zemřelo 13 pacientů, celkem už komplikacím spojených s nákazou v Británii podlehlo 42.001 lidí.

"Počet nakažených bohužel dál prudce roste," uvedl dnes ministr zdravotnictví Matt Hancock v souvislosti se situací na severovýchodě Anglie, kde vláda zavede nová opatření.

Před dvěma týdny už v oblasti začalo platit omezení otevíracích hodin pro bary a restaurace, nová nařízení zpřísní pravidla pro setkávání lidí, kteří nejsou členy jedné domácnosti.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vymýtit covid-19 potrvá dlouhé roky, varuje profesor imunologie

24.10.2020 22:03 Aktualizováno NÁZOR - Většina vědců soudí, že přísná kontrola, včetně efektivního trasování, testování a izolace,…

Francie a Itálie hlásí rekordní denní přírůstky nakažených covidem

24.10.2020 21:57 Francie a Itálie dnes hlásí nejvyšší denní přírůstky potvrzených případů nákazy koronavirem od…

Španělsko kvůli koronaviru směřuje k vyhlášení nouzového stavu

24.10.2020 20:36 Španělsko směřuje k vyhlášení nouzového stavu kvůli koronaviru, vláda tak nejspíš učiní v neděli na…

Šéf slovenského parlamentu Kollár měl vážnou nehodu

24.10.2020 19:45 Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár měl dnes vážnou dopravní nehodu, uvádí slovenská média…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama