Čtvrtina Němců má kořeny v jiné zemi. Často evropské, ukazuje nová statistika

Více než čtvrtina Němců, přibližně 21,2 milionu, pochází z rodin imigrantů. Zhruba dvě třetiny těchto lidí mají kořeny v jiných evropských zemích. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Statistický spolkový úřad ve Wiesbadenu.

Německo, ilustrační foto
doporučujeme

Migrační historii má 26 procent německé populace, uvedl německý statistický úřad. Loni podíl těchto lidí vzrostl o 2,1 procenta, což je nejméně od roku 2011. Pětašedesát procent těchto lidí jsou přitom přistěhovalci z některé jiné evropské země nebo jejich potomci. Jde o 13,8 milionu lidí, z nichž 7,5 milionu má kořeny v jiné členské zemi EU.

Asijský původ má 4,6 milionu přistěhovalců a jejich přímých potomků, z toho přibližně 3,2 miliony na Blízkém a středním východě. Nejvýznamnějšími zeměmi původu v německé imigrantské komunitě jsou Turecko, odkud pochází 13 procent osob z migračního prostředí v Německu, Polsko (11 procent) a Rusko (sedm procent).

Dvaapadesát procent lidí z imigrantského prostředí, přes 11 milionů, jsou Němci a více než polovina z nich má německé občanství od narození.

Za osoby z migračního prostředí považuje německý statistický úřad lidi, kteří se nenarodili s německým občanstvím nebo ty, u nichž to platí alespoň pro jednoho z jejich rodičů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko varuje před cestami do Chorvatska, nákaza covid-19 se šíří…

14.08.2020 22:00 Aktualizováno Kvůli rostoucímu počtu případů nákazy koronavirem vydalo dnes Rakousko nejvyšší stupeň varování…

Evropské země kvůli covidu opět omezují cestování, počty nakažených rostou

14.08.2020 21:09 Některé země za poslední den zaznamenaly rekordní nárůst počtů nakažených koronavirem - Rakousko,…

EU zavede sankce vůči Bělorusku

14.08.2020 20:43 Ministři zahraničí Evropské unie se dnes na mimořádné videokonferenci dohodli na tom, že…

Počty nakažených rostou i v Itálii, za den skoro 600 nemocných

14.08.2020 19:43 V Itálii v posledních dnech opět rostou počty nově odhalených případů nákazy koronavirem, za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama