Další vlna koronaviru dorazila do Rumunska. Roušky budou zřejmě povinné i venku

Rumunská vláda se chystá zavést nová opatření s cílem zastavit nárůst počtu případů koronavirové nákazy. V noci na dnešek podle agentury Reuters oznámila, že mimo jiné zkrátí otvírací dobu venkovních restaurací a zavede povinnost za určitých okolností nosit roušky i venku.

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Vládní krizový štáb požádá vládu o zkrácení provozní doby barů a restaurací s posezením venku. Zavřít tak patrně budou muset nejpozději hodinu před půlnocí, informuje Reuters. Kromě toho by měly být i venku povinné roušky tam, kde hrozí tvoření davů.

Minulý týden ve 20milionovém Rumunsku každý den počet případů covidu-19 každý den rostl o více než tisícovku a dosud balkánská země eviduje dohromady přes 47.000 případů. Podle oficiálních statistiky zemřelo 2239 nakažených.

Rumunsko prodloužilo stav nouze do poloviny srpna a místní úřady uvalily na několik menších měst a vesnic karanténu.

Nošení roušek je už nyní v Rumunsku povinné v prostředcích veřejné dopravy a ve vnitřních veřejných prostorách, ale podle úřadů lidé nařízení příliš nedodržují. Krizový výbor požaduje také přísnější vymáhání dodržování pravidel sociálního distancování v letoviscích na pobřeží Černého moře.

Rumunský ministr zdravotnictví Nelu Tataru v úterý řekl, že počet nových případů covidu-19 by do dvou či tří týdnů začal klesat, pokud by byla pravidla dodržována.

V Rumunsku za nárůstem počtu nakažených stojí kromě nedodržování pravidel patrně i mezera v zákoně, která umožnila, aby tisícovky nakažených v červenci opustily nemocnici nebo nebyly vůbec vyšetřeny. Rumunský parlament už nedotaženost odstranil.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obnova Bejrútu: Dárci přislíbili přes 250 milionů eur, exploze musí být…

09.08.2020 21:18 Aktualizováno Na dnešní mezinárodní videokonferenci zorganizované Francií ve spolupráci s OSN bylo na pomoc…

Koronavirus oživil v Itálii tradici vinných okének, existovala už za…

09.08.2020 18:00 Koronavirus oživil v Itálii prastarou tradici s temnou historií - vinná okénka, která v Toskánsku…

Řecký ostrov Euboia postihly bleskové záplavy, pět mrtvých

09.08.2020 14:54 Přívalové deště a bouřky provázené bleskovými záplavami si na řeckém ostrově Euboia tento víkend…

Belgie zakázala jednodenní výlety k moři. Lidé na pláži napadli policisty

09.08.2020 12:41 Několik belgických přímořských letovisek dnes zakázalo jednodenní výlety za koupáním. Stalo se tak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama