Dán jde na čtyři měsíce do vězení, kašlal na policisty

Dánský nejvyšší soud potvrdil vinu muži, který v době covidové uzávěry země kašlal na dva policisty. Dvacátník, který byl usvědčen z ohrožujícího chování, musí strávit čtyři měsíce ve vězení, informovala dnes agentura Reuters.

Věznice
doporučujeme

Muž na policisty kašlal a křičel na ně "korona" při rutinní dopravní kontrole loni v březnu. Dánsko tehdy bylo v přísné uzávěře a muž byl zatčen kvůli ohrožování zdraví, ačkoli byl poté testován na covid-19 s negativním výsledkem.

Místní soud ho podle Reuters nejdřív zprostil viny, ale soud vyšší instance později rozhodnutí změnil. Proti tomu se odsouzený odvolal k nejvyššímu soudu, u něhož nyní neuspěl.

Odsouzen byl také za to, že po předběžném výslechu u městského soudu policii utekl. Státní zástupci pro něj požadovali trest ve výši tří až pěti měsíců vězení.

Podle Reuters byly loni v Dánsku zaznamenány další podobné incidenty, které částečně odrážely klesající důvěru veřejnosti ve zvládání pandemické krize ze strany vlády. Obdobné případy jsou známé z Británie, USA či Kanady.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovenské pacienty s koronavirem přijali v německém Dortmundu

06.03.2021 16:43 Aktualizováno Německo dnes přijalo dva slovenské pacienty s onemocněním covid-19. Informovala o tom mluvčí…

Při tragické nehodě autobusu v Polsku zemřelo nejméně pět lidí

06.03.2021 14:44 Aktualizováno Při havárii autobusu na jihovýchodě Polska zahynulo v noci na dnešek nejméně pět lidí a další čtyři…

Polsko chce pomoci Česku s koronavirovými pacienty, čeká na signál

06.03.2021 13:40 Polsko je připravené pomoci Čechům v boji proti pandemii koronaviru a čeká na signál české strany,…

Evropská unie žádá po USA, aby uvolnily vývoz vakcíny AstraZeneca

06.03.2021 12:48 Evropská komise chce po Spojených státech, aby povolily vývoz vakcíny proti koronaviru od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama