Dánsko zavádí nový systém varování před koronavirovou nákazou

Dánsko zavádí nový pětistupňový systém varování před koronavirovou nákazou. Jeho cílem je obyvatelům přehledně vyložit, jaká konkrétní opatření je čekají při různých úrovních rizika. S odvoláním na ministerstvo zdravotnictví o tom dnes informovala agentura DPA.

Dánsko, ilustrační foto
doporučujeme

Skupina odborníků bude jednou týdně vyhodnocovat, jak vysoké nebezpečí koronavirus momentálně představuje v pěti dánských administrativních regionech. Podle dánských představitelů již podobné systémy fungují i v dalších evropských zemích.

"Systém varování ukazuje, jak vysoká je úroveň rizika a jaká opatření by mohla být nezbytná, pokud bude nakažených přibývat," uvedl ministr zdravotnictví Magnus Heunicke.

Jako ukazatele v tomto systému slouží mimo jiné denní přírůstek nakažených, počet pacientů v nemocnicích či vývoj v cizině. Hlavním cílem je podle ministra zavádět jen takové restrikce, které jsou nezbytně nutné.

Bezmála šestimilionové Dánsko, které v pátek zaznamenalo rekordních 1191 nových případů nákazy koronavirem, se momentálně nachází na třetí úrovni rizika. To znamená, že nákaza je ve společnosti dalece rozšířená a nové případy mají potenciál rychle přibývat. V této situaci platí odpovídající opatření, mezi nimi například povinnost nosit roušky v supermarketech a nákupních centrech či omezení kapacity restaurací a hospod.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko po 7. prosinci nečeká překotné rozvolňování. Masivní omezení…

29.11.2020 21:33 Aktualizováno Až v Rakousku 7. prosince skončí současná přísná opatření proti koronaviru, žádné překotné…

Francií otřásl útok na černošského producenta, podezřelí policisté…

29.11.2020 18:18 Pařížská prokuratura dnes podle tiskových agentur oznámila, že hodlá obžalovat čtyři policisty,…

Zdravotníci ve Španělsku vyšli do ulic, protestují proti škrtům

29.11.2020 16:19 Lékaři a zdravotní sestry vyšli dnes ve Španělsku do ulic a při tanci a za zvuku bubnů protestují…

Maďarský komisař přirovnal Sorose k Hitlerovi. Hnusná provokace, ozvala se…

29.11.2020 15:51 Kritické reakce a výzvy k odvolání vyvolal kulturní komisař maďarské vlády Szilárd Demeter, když…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama