Deutsche Bank zlepšila výhled letošního vývoje světové ekonomiky

Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank dnes zlepšila výhled letošního vývoje světové ekonomiky. Oživení z hospodářského propadu způsobeného koronavirovou krizí totiž podle ní postupuje rychleji, než se předpokládalo, informovala agentura Reuters.

Sídlo Deutsche Bank
doporučujeme

Deutsche Bank nyní předpovídá, že světová ekonomika letos klesne o 4,5 procenta, zatímco dříve očekávala šestiprocentní propad. K nejvýraznějšímu zlepšení banka přikročila u ekonomiky eurozóny. Ta by letos podle její nové prognózy měla klesnout o 8,6 procenta místo dříve předpokládaného propadu o 12 procent.

"V eurozóně nám vývoj ve druhém čtvrtletí říká, že aktivita se v době (koronavirových) omezení nepropadla tak hluboko, jak jsme se obávali. Sděluje nám rovněž, že následné oživení bylo silnější, než se očekávalo," uvedla Deutsch Bank.

Odhad letošního hospodářského poklesu ve Spojených státech, které jsou největší ekonomikou světa, banka upravila na 5,2 procenta z dříve předpokládaných 7,1 procenta.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Denní počet nakažených se v Německu dál drží nad dvěma tisíci

26.09.2020 10:29 Počet nakažených koronavirem se v Německu dál drží nad hranicí dvou tisíc. Za posledních 24 hodin…

Útok u bývalé redakce Charlie Hebdo: Dva zranění, ministr ho má za…

25.09.2020 21:55 Aktualizováno Muž ozbrojený sekáčkem dnes nedaleko někdejšího sídla redakce satirického časopisu Charlie Hebdo v…

Ve Francii se nákaza koronavirem potvrdila už u půl milionu lidí

25.09.2020 20:54 Ve Francii se od počátku epidemie koronavirová nákaza prokázala už u více než půl milionu lidí. Za…

Pobaltské státy své sankce rozšířily na další běloruské činitele

25.09.2020 20:38 Aktualizováno Estonsko, Litva a Lotyšsko dnes rozšířily o stovku počet běloruských činitelů, kterým zakázaly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama