Do Irska se vrátila nevěsta Islámského státu, hned byla uvězněna

Irská občanka Lisa Smithová, která se přidala k teroristické organizaci Islámský stát (IS), byla po dnešním návratu do Irska uvězněna. Předpokládá se, že ji policie bude vyslýchat kvůli podezření z terorismu. Informuje o tom server BBC.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Islámský stát
doporučujeme

Osmatřicetiletá Smithová a její dvouletá dcera dnes přicestovaly do Dublinu poté, co byly deportovány z Turecka. Dcera, která se narodila v Sýrii, ale má irské občanství, je nyní v péči příbuzných.

Irská vláda už dříve uvedla, že je zodpovědná za návrat Smithové do Irska. Dodala, že chce především zajistit bezpečnou repatriaci její dcery. "Je to citlivý případ," prohlásil irský ministr spravedlnosti Charlie Flanagan.

Smithová v minulosti působila v irské armádě. V letošním rozhovoru s BBC popřela, že se během svého působení v IS účastnila bojů či prováděla vojenský výcvik dívek.

Turecko začalo s deportacemi islamistických bojovníků, jejich rodinných příslušníků a dalších podezřelých s vazbami na IS na začátku listopadu. Do vlasti už vrátilo mimo jiné několik občanů Německa, jednoho Brita, jednoho Dána a jednoho Američana.

Turecko v říjnu zahájilo vojenskou operaci na severovýchodě Sýrie proti kurdským milicím YPG, které považuje za teroristy. Turečtí vojáci při této operaci zadrželi některé uprchlé radikály z IS, kteří byli do té doby drženi v táborech a věznicích na syrském území. Podle oficiálních údajů bylo zadrženo 287 přívrženců IS, včetně žen a dětí.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Benátsko nařídilo roušky a rukavice při nakupování jídla, přitvrzuje i…

04.04.2020 21:12 Aktualizováno Italský region Benátsko (Veneto) zpřísnil opatření proti šíření koronaviru, ode dneška mohou do…

Útok nožem ve Francii: Muž zabil dva lidi, stěžoval si na život v zemi…

04.04.2020 20:45 Aktualizováno Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších pět lidí utrpělo podle…

V místě někdejší železné opony vznikla "roušková hranice", píše agentura…

04.04.2020 20:20 Aktualizováno Mezi slovenskou metropolí Bratislavou a sousední rakouskou obcí Kittsee, kde se ještě před 30 lety…

Nizozemsko má 164 nových obětí nákazy koronavirem, Francie hlásí 7560…

04.04.2020 20:11 Aktualizováno Počet obětí nákazy koronavirem vzrostl v Nizozemsku za posledních 24 hodin o 164. Celkově již země…

Související:

Právě se děje

Další zprávy