Do Irska se vrátila nevěsta Islámského státu, hned byla uvězněna

Irská občanka Lisa Smithová, která se přidala k teroristické organizaci Islámský stát (IS), byla po dnešním návratu do Irska uvězněna. Předpokládá se, že ji policie bude vyslýchat kvůli podezření z terorismu. Informuje o tom server BBC.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Islámský stát
doporučujeme

Osmatřicetiletá Smithová a její dvouletá dcera dnes přicestovaly do Dublinu poté, co byly deportovány z Turecka. Dcera, která se narodila v Sýrii, ale má irské občanství, je nyní v péči příbuzných.

Irská vláda už dříve uvedla, že je zodpovědná za návrat Smithové do Irska. Dodala, že chce především zajistit bezpečnou repatriaci její dcery. "Je to citlivý případ," prohlásil irský ministr spravedlnosti Charlie Flanagan.

Smithová v minulosti působila v irské armádě. V letošním rozhovoru s BBC popřela, že se během svého působení v IS účastnila bojů či prováděla vojenský výcvik dívek.

Turecko začalo s deportacemi islamistických bojovníků, jejich rodinných příslušníků a dalších podezřelých s vazbami na IS na začátku listopadu. Do vlasti už vrátilo mimo jiné několik občanů Německa, jednoho Brita, jednoho Dána a jednoho Američana.

Turecko v říjnu zahájilo vojenskou operaci na severovýchodě Sýrie proti kurdským milicím YPG, které považuje za teroristy. Turečtí vojáci při této operaci zadrželi některé uprchlé radikály z IS, kteří byli do té doby drženi v táborech a věznicích na syrském území. Podle oficiálních údajů bylo zadrženo 287 přívrženců IS, včetně žen a dětí.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fiasko klimatické konference COP25? Dohoda stále není, debata se vyostřuje

14.12.2019 20:28 Aktualizováno Dvoutýdenní konference OSN o změnách klimatu v Madridu stále pokračuje, přestože měla v pátek…

Nejkurióznější "vánoční stromek"? Neuvěříte, co parta Němců postavila

14.12.2019 20:19 Místo vánočního stromku se skupina mužů ze severoněmeckého Bendorfu rozhodla postavit pyramidu z…

Nápor na hranice. Kolik uprchlíků se letos pokusilo dostat do EU? Nová…

14.12.2019 19:32 Aktualizováno Počet migrantů, kteří se ilegálně pokoušeli dostat na území Evropské unie, v listopadu proti…

Protiteroristické komando v Rakousku zneškodnilo krávu, ochránci zvířat…

14.12.2019 18:31 Aktualizováno Údiv v Rakousku vyvolal zásah protiteroristické policejní jednotky, která tento týden zneškodnila…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama