Do Řecka přišlo 14krát méně migrantů než loni

Do Řecka přišlo za poslední čtyři měsíce podstatně méně migrantů než loni. Zatímco v roce 2019 dorazilo na jih Evropy v období od dubna do července více než 12 tisíc migrantů, letos jich nebylo ani tisíc.

Uprchlický tábor v Řecku
doporučujeme

Řecko za poslední čtyři měsíce zaznamenalo podstatně nižší počet příchozích migrantů a uprchlíků z Turecka oproti stejnému období v loňském roce.

Důvodem je podle agentury Reuters zejména zintenzivnění hraničních kontrol a částečně i koronavirová pandemie.

Od dubna do července tohoto roku zaznamenalo Řecko příchod 850 migrantů a uprchlíků. Ve stejném období v roce 2019 jich bylo 12 363.

V přeplněných uprchlických táborech na řeckých ostrovech se ale stále nacházejí desetitisíce, část z nich začala tamní vláda přesouvat do bezpečnějších zařízení na pevnině.

Zabezpečené objekty ale pobuřují občanskoprávní aktivisty, Ti nové migrační tábory přirovnávají k věznicím.

Podle náměstka řeckého ministra pro migraci Jorgose Kumutsakosa má Turecko pod kontrolou čtyři miliony uprchlíků a migrantů a nikdo prý nemůže vyloučit, že se je nepokusí využít.

Turecko totiž počátkem roku prohlašovalo, že povolí migrantům cestovat do Evropy, protože už nadále nemůže zvládat nové vlny lidí prchajících z válkou sužované Sýrie. Jen z ní přišlo do země na 3,6 milionu lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rada Evropy vyzvala Česko, aby rozšířilo výuku romštiny na školách

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků.…

Evropská komise navrhla nový azylový systém, má urychlit návraty migrantů

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Evropská komise dnes představila návrh nového azylového a migračního systému, do kterého by se…

Lukašenko přes pokračující protesty složil prezidentskou přísahu, podle…

23.09.2020 22:06 Aktualizováno Alexandr Lukašenko dnes nečekaně složil přísahu a již pošesté za sebou nastoupil do funkce…

Francie potřetí za týden hlásí přes 13 000 nově nakažených

23.09.2020 21:59 Francie potřetí během šesti dnů eviduje více než 13.000 nových případů nákazy koronavirem během 24…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama