Do Španělska bude pro cesty z rizikových zemí nutný test na covid

Španělsko bude od 23. listopadu požadovat od lidí cestujících z rizikových zemí negativní test na koronavirus, informují dnes tamní média s odvoláním na ministra zdravotnictví Salvadora Illu. Podle nich se bude "rizikovost" zemí schengenského prostoru, tedy i ČR, určovat podle "covidových semaforů" EU, které každý týden aktualizuje Evropské středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC).

Španělsko, ilustrační foto
doporučujeme

Španělsko přistoupilo k zavedení koronavirových testů pro cestující z ciziny kvůli zhoršující se epidemické situaci v řadě zemí, z nichž mnohé už takové testy požadují. Nařízení vyjde ve čtvrtek v úředním věstníku a bude platné od 23. listopadu. Kanárské ostrovy, kde je epidemická situace v rámci Španělska výrazně lepší a kde ani neplatí nyní noční zákaz vycházení jako v ostatních regionech země, budou testy požadovat už od 14. listopadu.

Potvrzení o negativním testu PCR na koronavirus SARS-CoV-2 nebudou muset cestující do Španělska předkládat na letišti či na hranicích, ale budou je muset mít u sebe, aby je mohli kdykoli předložit. Testy nebudou smět být starší než 72 hodin před vstupem do Španělska.

Španělsko, které má asi 47 milionů obyvatel, patří mezi nejvíce postižené země v této pandemii. Dosud se tam potvrdilo téměř 1,4 milionu nakažených koronavirem, který se poprvé objevil před necelým rokem v Číně. V tomto údaji je Španělsko šesté na světě. V počtu úmrtí spojených s covidem-19, jichž eviduje necelých 40.000 je deváté ve světě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet případů nákazy covidem-19 v Itálii či Turecku stoupá

04.12.2020 20:20 Aktualizováno Rekordních 32.736 případů nákazy koronavirem za posledních 24 hodin zaznamenalo Turecko, kde za…

Omezení při cestování na Slovensko se nebude týkat ani dopravců

04.12.2020 19:31 Aktualizováno Zpřísnění podmínek při cestách na Slovensko z rizikových zemí včetně Česka v souvislosti s…

Řecký premiér Mitsotakis porušil koronavirová pravidla výletem do hor

04.12.2020 17:12 Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis se stal terčem kritiky kvůli výletu na kole do hor, kterým patrně…

Kellner jednal se slovinským premiérem Janšou, patrně šlo o média

04.12.2020 17:07 Český miliardář Petr Kellner ve čtvrtek jednal v Lublani se slovinským premiérem Janezem Janšou.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama