Do Španělska dorazilo za den z Afriky přes moře na 500 migrantů

Do Španělska dorazilo za poslední den přes moře z Afriky přes pět set migrantů, z toho dvě stovky na Baleárské ostrovy. Informoval o tom dnes deník El Mundo, podle něhož jde v případě Baleár o nejvyšší číslo za jeden den. Celkem připluli migranti ke španělskému pobřeží za poslední den ve čtyřicítce člunů.

Uprchlíci, ilustrační fotografie
doporučujeme

K Baleárským ostrovům připlulo od pondělka 13 člunům s 204 migranty, většinou z Alžírska. To je zhruba stejně jako na tyto ostrovy dorazilo za celý rok 2018, kdy to bylo podle deníku El Mundo 199 běženců. Na záchraně běženců u Baleár, zejména ve vodách u ostrova Mallorca, se podílela dvě plavidla francouzského námořnictva.

Na 170 migrantů z pondělka na úterý doplulo k pobřeží jihošpanělského regionu Murcia, podle španělských médií šlo o samé Alžířany. Sedm desítek běženců dorazilo za stejnou dobu na španělský ostrov Gran Canaria v Atlantiku a 64 mužů nalodila pobřežní stráž u španělského ostrůvku Alborán, které leží ve Středozemním moři zhruba v půli cesty mezi Marokem a Španělskem. Na dvě desítky migrantů ze čtyřech člunů nalodila pobřežní stráž také v okolí Gibraltaru.

Do Španělska dorazilo od začátku letošního roku podle Úřadu vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR) z Afriky na 17.200 běženců, z toho 16.000 přes Středozemní moře a Atlantik a zbytek z Maroka do španělských enkláv Ceuta a Melilla. Loni to bylo za celý rok 26.168 přes moře a 6345 překonalo ploty do Ceuty a Melilly.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Možnost celostátní karantény ve Francii je stále pravděpodobnější

26.10.2020 19:39 Francii kvůli rostoucímu počtu případů koronaviru hrozí prodloužení zákazu nočního vycházení, zákaz…

Slovensko má za sebou úvodní fázi plošného testování. Odhaleno téměř 5600…

26.10.2020 19:33 Aktualizováno Úvodní fáze plošného testování Slováků na koronavirus, která se od pátku do neděle konala ve…

EU chová k Bidenovi falešné naděje, myslí si německý politik Gabriel

26.10.2020 17:55 Naděje Evropanů, že by volební vítězství demokrata Joea Bidena nad americkým republikánským…

Erdogan vyzval Turky k bojkotu francouzského zboží, přidávají se další…

26.10.2020 17:38 Aktualizováno Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes vyzval k bojkotu francouzského zboží a přirovnal postoj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama