Dovolená v Chorvatsku i přes koronavirovou krizi levnější nebude

I když je teď koronavirová krize, dovolená letos v Chorvatsku levnější nebude. Turistická sezona je už nyní ve velkém minusu, ale pronajímatelé nemají v úmyslu jít s cenami dolů. Na základě průzkumu mezi ubytovacími zařízeními včetně jednotlivých pronajímatelů to napsal web RTL.hr.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Letadlo přistávající nad Trogirem
doporučujeme

"Na turistiku, na níž je Chorvatsko finančně závislé, můžeme letos, soudě podle všeho, zapomenout. I když někteří lidé doufají, že se jim v létě vzhledem k situaci s koronavirem možná podaří pořídit levnější dovolenou, takový scénář, alespoň pokud jde o pronajímatele, není pravděpodobný," napsal web RTL.hr.

Hoteliéři a pronajímatelé, které web kontaktoval, vesměs dali najevo, že žádné snižování cen za nocleh nebude. Většina se přitom spoléhá na již přijaté rezervace, většinou od hostů ze zahraničí.

"Nejsme si ještě jisti, jak se bude situace vyvíjet," odpověděl na dotaz ohledně případných korekcí cen za ubytování Ivan Potkrajčić, člen vedení turistického a pohostinského koncernu Sunce hoteli. "Jsme spíše pro optimalizaci a otevření menšího počtu hotelů než pro snižování cen, které by dlouhodobě ohrozilo postavení na trhu," dodal.

Například skupina Maistra ale neuvažuje o znatelném upravování cen. "Ceny za nocleh se výrazněji neměnily a o jejich drastické úpravě neuvažujeme. Myslíme si, že takové akce mají velmi sporné krátkodobé účinky a z dlouhodobého hlediska jsou zpravidla velmi škodlivé," sdělili z vedení Maistry.

Jedna majitelka domu, která nemovitost pronajímá k rekreaci na ostrově Rab, prohlásila, že u ní levněji nebude. "Snižování cen na Rabu neplánujeme, protože jsme prodali už 80 procent všech termínů od 10. dubna do 1. října," řekla serveru Vijesti.hr.

"O zlevňování nepřemýšlím. Můžu ceny jedině zvýšit," říká i pronajímatelka na dalším chorvatském ostrově Cresu. Tvrdí, že všechny kapacity už má obsazené, jde o stálé hosty ze zahraničí. "Vzhledem k poplatkům, které nám stát uložil, lze cenu jedině zvýšit. K nám přijíždějí turisté z České republiky a už si vše zarezervovali," dodala.

Naději Čechů, že letošní dovolenou přes koronavirovou krizi přece jen budou moci strávit na chorvatském Jadranu, minulý týden povzbudili premiéři obou zemí Andrej Plenković a Andrej Babiš. Na jejich společný popud mají už tento týden chorvatský ministr turistiky Gari Capelli a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová začít pracovat na "přijatelném modelu" příjezdu českých turistů do Chorvatska.

Asociace cestovních kanceláří ČR (ACK) předtím české vládě navrhla, aby čeští občané, u kterých test vyloučí nemoc covid-19, mohli cestovat do destinací s nízkým výskytem nákazy koronavirem, jako je například právě Chorvatsko.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová jako kancléřka skončí, znovu kandidovat nebude

06.06.2020 13:33 Německá kancléřka Angela Merkelová ve čtvrtek potvrdila, že po 14 letech ve funkci již nemá zájem…

Polský premiér doufá, že ekonomika neklesne více než o 4 procenta

06.06.2020 12:17 Polský premiér doufá, že ekonomika letos následkem koronavirové krize neklesne více než o čtyři…

Demonstranti v Paříži se navzdory zákazům svolávají k pochodům proti…

06.06.2020 10:41 Zákaz protestu proti policejnímu násilí a rasismu zdůvodněný ochranou zdraví demonstranty v Paříži…

Morawiecki doufá, že USA část vojáků z Německa pošlou do Polska

06.06.2020 10:17 Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy