Ekologičtí aktivisté blokovali několik německých dálnic, v Hamburku obsadili most

Ekologičtí aktivisté se dnes v Německu spustili z dálničních nadjezdů, a zablokovali tak provoz na několika dálnicích. Protestují mimo jiné proti pokračování výstavby dálnice A49 v západoněmecké spolkové zemi Hesensko a proti kácení místního lesa, uvedla dnes agentura DPA.

Německá policie, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle místních policejních úřadů se lidé spustili z dálničních mostů například ve spolkových zemích Dolní Sasko, Sasko, Hesensko, Durynsko a Meklenbursko-Přední Pomořansko.

Mezi blokovanými dálnicemi byly A7 u Kasselu, A4 u Jeny, A2 poblíž Braunschweigu nebo A4 u Drážďan. V Hamburku zablokovalo most Köhlbrandbrücke zhruba 40 stoupenců ekologického hnutí Extinction Rebellion. Podobné akce protestující uskutečnili již dříve.

Aktivisté dlouhodobě bojují proti pokračování výstavby dálnice A49 u hesenského Hombergu, kde má bagrům ustoupit 27 hektarů lesa. Na místě se však průběžně pracuje.

Zatímco aktivisté považují projekt vzhledem ke klimatické krizi za pomýlený, zastánci poukazují na to, že dálnice sníží zatížení provozem a hlukem v místních vesnicích a zlepší napojení regionu na silniční síť.

Aktivisté dnes podle DPA také mimo jiné požadovali změnu strategie rozvoje dopravy s důrazem na rozvoj té železniční.

Aktivisté demonstrovali rovněž před mnichovskou centrálou internetové společnosti Amazon, kterou viní z ničení životního prostředí, daňových úniků, špatných pracovních podmínek nebo vytlačování malých obchodů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Reprodukční číslo roste, Zeman zítra podstoupí očkování

19.01.2021 19:21 Aktualizováno Index protiepidemického systému PES se třetí den drží na 70 bodech ze sta. Šestý den je tak ve…

Evropská komise doporučuje naočkovat do léta až 70 procent dospělých

19.01.2021 18:09 Aktualizováno Země Evropské unie by měly do března naočkovat proti covidu-19 čtyři pětiny lidí starších 80 let,…

Německo prodlužuje karanténu do 15. února

19.01.2021 16:02 Aktualizováno Protiepidemická karanténa v Německu bude prodloužena nejméně do 14. února. Na dnešním jednání se na…

Unijní země chystají plány pro čerpání z fondu obnovy, komise vidí chyby

19.01.2021 15:52 Pracovní verze plánů obnovy po pandemii, které země Evropské unie zasílají Evropské komisi (EK) k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama