Epidemie chřipky ve Francii a Německu vypukla naplno, zemřely desítky lidí

Chřipková sezona je ve Francii i v Německu v plném proudu. Podle francouzského úřadu veřejného zdraví kvůli virové nemoci zemřelo již 22 lidí, informoval dnes list Le Monde. Epidemii hygienici vyhlásili téměř ve všech francouzských regionech. V Německu chřipkou onemocnělo jen za minulý týden 7000 lidí. Podle serveru Spiegel Online jich v této sezoně zemřelo již 32. V obou zemích se objevilo v minulých dnech i několik případů nového koronaviru, který se šíří z Číny. Tomu ale zatím v těchto zemích nikdo nepodlehl.

Ilustrační foto
doporučujeme

Epidemii francouzští hygienici vyhlásili s výjimkou Normandie ve všech evropských regionech Francie. V Normandii platí nicméně stav "před epidemií". Od poloviny listopadu do středy si sezonní chřipka vyžádala v zemi 22 životů. Závažný průběh mělo podle úřadu veřejného zdraví Santé publique France virové onemocnění u 244 lidí. Tři čtvrtiny těchto pacientů nebyly proti chřipce očkovány.

Každoročně chřipkou ve Francii onemocní asi dva až šest milionů lidí. V průměru na sezonní chřipku 10.000 lidí zemře.

V Německu se dá podle Institutu Roberta Kocha, který se specializuje na infekční nákazy, hovořit o chřipkové vlně od poloviny ledna. Ve třetím lednovém týdnu přibylo podle jeho statistik 4400 pacientů s chřipkou, minulý týden pak dalších zhruba 7000.

V uplynulých letech byla ale situace ve spolkové republice výrazně horší. Podle odhadu Institutu Roberta Kocha si chřipka v zimní sezóně 2017 až 2018 vyžádala 25.000 lidských životů. O rok předtím jich bylo kolem 23.000.

V Česku chřipková epidemie začala na konci minulého týdne v Jihočeském kraji, potýká se s ní i Olomoucký kraj. Počet lidí s respiračními infekcemi vzrostl také v Libereckém kraji a v Praze.

Potíže podobné chřipce mají i lidé nakažení novým koronavirem, který se šíří z čínského města Wu-chan. Ve Francii místní úřady potvrdily pět případů tohoto onemocnění, v Německu jsou potvrzené čtyři případy. Žádný z nakažených nemoci nepodlehl. V Česku se koronavirus navzdory několika podezřením zatím neobjevil.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Německu je 652 nově nakažených koronavirem

15.06.2021 07:57 V Německu se za poslední den objevilo 652 nových případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, přesně před…

Slovensko nadále uvolňuje opatření. Čechům stačí negativní test, vyhnou se…

14.06.2021 22:03 Aktualizováno Po zlepšení epidemické situace na Slovensku již ve většině regionů země neplatí omezení pro…

Biden se na summitu NATO poprvé setkal s Erdoganem

14.06.2021 21:50 Americký prezident Joe Biden se dnes v Bruselu po summitu NATO poprvé setkal s tureckým prezidentem…

Lídři zemí NATO vytyčili strategii do roku 2030 a podpořili Česko ve sporu…

14.06.2021 20:44 Lídři třicítky států Severoatlantické aliance se dnes na vrcholné schůzce v Bruselu dohodli na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama