Estonsko zakázalo hromadné akce. Chorvatsko zavře školy, Srbsko zatím váhá

Zavřít školy a zakázat hromadné akce se kvůli šíření koronaviru rozhodlo i Estonsko, a to s platností až do 1. května. Podle agentury Reuters zavedení přísných preventivních opatření dnes oznámila estonská vláda. Obdobné kroky už ve čtvrtek ohlásily další dvě pobaltské země Litva a Lotyšsko.

Jüri Ratas
doporučujeme

Kabinet premiéra Jüriho Ratase podle Reuters rovněž sdělil, že dvoutýdenní karanténě se budou muset napříště podrobit všichni lidé přijíždějící ze zemí nejvíce postižených šířením koronaviru.

Jedná se o Itálii, Čínu, Írán, Jižní Koreu, Japonsko, Singapur a o některé oblasti ve Francii, Německu a Španělsku.

Estonsko zatím eviduje 27 potvrzených případů nákazy koronavirem, který se koncem loňského roku začal šířit z čínského města Wu-chanu.

Chorvatsko se dnes přidalo k zemím, které v rámci preventivních opatření proti pandemii nového koronaviru přistoupily k přerušení výuky na všech školách. Podle serveru novilist.hr to oznámil předseda vlády Andrej Plenković. 

"Od pondělí nebude výuka po dobu dvou týdnů na základních, na středních školách, a také na fakultách," sdělil novinářům Plenković po schůzce členů vlády s vedením civilní obrany věnované situaci v zemi kolem šíření nákazy novým virem. Žáci prvního stupně základních škol se budou učit prostřednictvím speciálních televizních pořadů, zatímco na žáky vyšších tříd a pro studenty čeká výuka přes internet.

V Chorvatsku je v současné době evidováno 31 pacientů infikovaných koronavirem.

Stejný počet 31 potvrzených případů nákazy podle dnešní informace ministerstva zdravotnictví v Bělehradě registruje shodou okolností také Srbsko. Tamní vláda však zatím školy zavírat nebude, i když premiérka řekla, že by s tím osobně souhlasila. Nicméně zatím dala na názor odborníků, kteří tvrdí, že by uzavření vzdělávacích institucí bylo v této chvíli kontraproduktivní.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Strategie pro život po uzávěře je ještě daleko, míní Laschet

23.01.2021 20:02 Dlouhodobá strategie otvírání po plošné uzávěře nebude až do léta možná. Řekl to dnes podle…

Francouzský zdravotní ústav navrhl dávat druhou dávku vakcíny až po 42…

23.01.2021 18:27 Aktualizováno Francouzský zdravotnický ústav (HAS) dnes navrhl, aby zdravotníci druhou dávku vakcíny proti…

Prioritou českého předsednictví v EU by podle Petříčka mělo být její…

23.01.2021 08:07 Prioritami českého předsednictví v Evropské unii (EU) v druhé polovině roku 2022 budou rozšíření…

OLAF uzavřel podvody s dotacemi na Slovensku. Navázali jsme na Kuciakovu…

22.01.2021 22:01 Aktualizováno Evropský úřad pro Odhalování podvodů (OLAF) uzavřel tři případy týkajících se přímých plateb v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama