EU vyzvala Španělsko, aby přistupovalo jednotně k omezování cest

Evropská komise dnes nepřímo vyzvala Španělsko, aby přistupovalo stejně přísně k omezení vnitrostátních a zahraničních rekreačních cest. Země plánuje během Velikonoc zakázat turistické cesty mezi regiony, současně ale umožní příjezd zahraničních turistů. Situaci dnes kritizoval i německý vládní pověřenec pro cestovní ruch Thomas Bareiss, uvedla agentura EFE.

Španělsko, ilustrační foto
doporučujeme

"Vzhledem k tomu, že u vnitrostátních a zahraničních cest je podobný přenos i riziko (nákazy), členské státy by měly být konzistentní v nastavení opatření," uvedl mluvčí Evropské komise Christian Wigand v odpovědi na otázku ohledně plánovaných omezení ve Španělsku.

Podle pravidel, která Španělsko zavedlo na období velikonočních prázdnin, budou zakázány cesty mezi jednotlivými regiony. Země ale umožní příjezd turistů z členských zemích na Baleárské a Kanárské ostrovy, kam se samotní Španělé nebudou moci vydat. Podle cestovních kanceláří toho chtějí využít tisíce turistů z Německa a dalších zemích.

Mnohé evropské státy, včetně České republiky, považují Baleárské ostrovy díky tamní příznivé epidemické situaci za oblast s nízkým či středním rizikem. Při návratu z této španělské oblasti tak stačí pouze negativní test a není nutné vstoupit do karantény.

Německý Institut Roberta Kocha vyškrtl Baleárské ostrovy ze seznamu rizikových oblastí v polovině března. "Podle mého názoru je velice trpké, že jsme toto dopustili, odvolali varování proti cestám na Mallorku, zatímco hotely na pobřeží Baltického moře či v Černém lese musí mít zavřeno," uvedl Bareiss. Německý vládní zmocněnec ale přiznal, že cesta na španělské souostroví nepředstavuje výraznější nebezpečí.

Vláda Baleárských ostrovů předpokládaný návrat zahraničních turistů vítá, protože cestovních ruch je jedním z hlavním zdrojů příjmu ekonomiky souostroví. Návštěvníky ale varuje, že pro ně budou platit stejná pravidla jako pro všechny ostatní obyvatele.

Bary a restaurace se na Baleárách nyní zavírají v pět odpoledne a u stolů smí sedět maximálně čtyři lidé. V hotelových restauracích se ale smí poskytovat služby celý den, ovšem jen klientům hotelů. Zavřené během období Velikonoc tak zřejmě zůstanou i tamní proslulé diskotéky a noční podniky.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovenský ministr zahraničí Korčok očekává další sankce vůči Bělorusku

16.06.2021 17:53 Schválení nových sankcí EU vůči Bělorusku příští týden jako reakci na květnové vynucené přistání…

Slovensko ukončí očkování Sputnikem V. Podle Matoviče mělo mít zájem půl…

16.06.2021 16:12 Slovensko na konci června ukončí registraci zájemců o očkování ruskou vakcínou Sputnik V proti…

Ve Francii skončí povinné roušky venku a noční zákaz vycházení

16.06.2021 16:00 Ve Francii od čtvrtka nebude venku povinné nošení roušek, noční zákaz vycházení bude naposledy…

EU rozšíří sankce proti Bělorusku, za vynucené přistání letadla

16.06.2021 13:33 Velvyslanci členských zemí Evropské unie dnes schválili rozšíření sankčního seznamu proti Bělorusku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama