Evropská komise zvýšila limity pro covidovou státní pomoc firmám

Na více než dvojnásobek dnes Evropská komise zvýšila limity pomoci, kterou mohou státy Evropské unie poskytovat firmám zasaženým koronavirovými omezeními. Maximální částka na jednu společnost bude nově 1,8 milionu eur (asi 47 milionů korun). Mimořádná pravidla, která měla původně platit do poloviny roku, se prodlužují do jeho konce, oznámila dnes komise v tiskové zprávě.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Protože koronavirová pandemie trvá déle, než jsme všichni doufali, musíme umožnit, aby členské země mohly i nadále firmám poskytovat podporu nutnou k jejímu přečkání," uvedla místopředsedkyně EK odpovědná za hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová.

Komise dočasná krizová pravidla schválila loni v březnu a jejich platnost prodloužila v říjnu. O další úpravu žádala Brusel řada členských států. Dosud poslední výzvou byl dnešní otevřený dopis od ministrů vlád Česka, Dánska a Rakouska. Řada podniků se podle nich již přiblížila dosavadnímu stropu 800 tisíc eur a žila v nejistotě, zda dostane další podporu.

Zemědělské podniky, které dosud mohly dostávat nejvýše 100 tisíc eur, budou moci podle nových podmínek od státu inkasovat až 225 tisíc.

Společnosti, jejichž obrat v době krize klesl nejméně o 30 procent proti stejnému období roku 2019, budou moci od státu dostat příspěvek až 10 milionů eur na část fixních nákladů nekrytých příjmy. Dosud byl tento příspěvek nejvýše třímilionový.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Polska mohou ode dneška Češi a Slováci jen s testy či očkováním

27.02.2021 08:12 Cestující přijíždějící do Polska z České republiky a Slovenska čeká ode dneška karanténa, nebudou…

ONLINE: Nárůst úmrtí v Česku nezpomaluje. Roste i reprodukční číslo

27.02.2021 08:00 Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření koronaviru v Česku stouplo na 1,22. Epidemie tak nadále…

Omezení pohybu či uzavření škol. Vláda oznámila nová opatření

26.02.2021 22:03 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Jan Blatný dnes ve Sněmovně představil návrhy nových opatření. Mezi ně spadá…

Česko podalo žalobu na Polsko kvůli rozšiřování těžby v dole Turów

26.02.2021 20:29 Aktualizováno Česko podalo k Soudnímu dvoru EU žalobu na Polsko kvůli rozšiřování těžby v hnědouhelném dole Turów…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama