Evropská pobočka WHO varovala před brzkým uvolňováním

Evropská pobočka Světové zdravotnické organizace (WHO) dnes varovala, že je příliš brzy na to, aby se Evropa zbavila zátěže restrikcí přijatých v boji s koronavirem. Omezení by měla být podle šéfa evropské WHO Hanse Klugeho zachována navzdory tomu, že ve většině zemí regionu se epidemická situace zlepšuje.

Světová zdravotnická organizace (WHO)
doporučujeme

Podle Klugeho zaznamenalo v uplynulých dvou týdnech významné snížení počtu nakažených na 100.000 obyvatel 30 z 53 zemí, které WHO řadí do evropského regionu. "Míra šíření (nákazy) napříč Evropou ale zůstává velmi vysoká, což ovlivňuje zdravotnické systémy," varoval Kluge. "Takže je příliš brzy na to, abychom se zbavili tíže restrikcí," dodal.

Kluge dnes podpořil také výrobce vakcín. Řekl, že si je jistý, že pracují nonstop, aby zabránili zpožďování dodávek látky. Státy zároveň vyzval, aby se nepřely ve snaze získat vakcíny jako první. "Nikdo není v bezpečí, dokud nejsou v bezpečí všichni," upozornil expert.

"Budeme muset být trpěliví, očkování zabere nějaký čas," zdůraznil Kluge. V evropském regionu WHO, jehož země mají zhruba 900 milionů obyvatel, podle něj už první dávku vakcíny dostalo 25 milionů lidí v 35 zemích. Evropská pobočka WHO má na starosti mimo jiné i Rusko, Turecko či středoasijské státy.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ONLINE: Šíření koronaviru zpomaluje. Zemřelo už 2,6 milionu lidí

09.03.2021 07:40 Reprodukční číslo nemoci covid-19 v Česku k dnešku kleslo pod hodnotu jedna, což znamená…

Neschvalujte Sputnik V, vyzvala EMA státy EU. O ruskou a čínskou vakcínu…

08.03.2021 22:01 Aktualizováno Německo dnes pokračuje v postupném uvolňování protikoronavirových opatření, otevřít se mohou s…

Německo výrazně urychlí očkování, zapojí se 75 tisíc lékařů

08.03.2021 21:48 Německo chce tento a příští měsíc výrazně urychlit očkování obyvatel proti covidu a na začátku…

Papež František zvažuje cestu na Slovensko

08.03.2021 20:46 Papež František dnes oznámil, že se v září vydá do Maďarska. Naznačil také, že při této…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama