Exmanželka oligarchy žádala po rozvodu 177 miliard. Soud vynesl rozsudek

Bývalá manželka jednoho z nejbohatších Rusů Vladimira Potanina neuspěla u londýnského soudu s návrhem na dodatečné rozvodové vyrovnání ve výši téměř šesti miliard liber (177 miliard korun). Informovala o tom dnes agentura DPA. Natalja Potaninová, která od roku 2016 trvale žije v Británii, tvrdila, že ruský rozvodový soud v roce 2014 nerozhodl spravedlivě, když jí přiřkl zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy Kč) jako vyrovnání ve formě fixní finanční částky, nemovitého majetku a alimentů.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Britské libry
doporučujeme

Britská média letos v létě informovala o tom, že se 58letá Potaninová obrátila na londýnský soud a žádá u něj zhruba třetinu exmanželova majetku. Pokud by jí soud vyhověl, šlo by o nejvyšší rozvodové vyrovnání, o jakém kdy britské soudy rozhodly.

Potanin, šéf holdingu Interros, který podniká zejména v oblasti těžby kovů a také v bankovnictví a v minulosti byl vicepremiérem ruské vlády, od bývalé ženy odešel po více než 20 letech manželství v roce 2007. Společně vychovali tři děti.

Podle Natalji Potaninové miliardář při rozvodu zatajil část majetku a soudy prý rozhodly v jeho prospěch i díky jeho blízkým vazbám na prezidenta Vladimira Putina.

Londýnský soud ale nyní návrh na dodatečné vyrovnání odmítl s argumentem, že obdržená částka byla dostatečně vysoká, aby stačila na udržení přiměřené životní úrovně. Poukázal však zejména na to, že britský soud nemůže o případu rozhodovat jen proto, že navrhovatelka v zemi několik let žije. Podle soudce by totiž hrozilo, že by verdikt mohl otevřít dveře "rozvodové turistice" a nalákat další zájemce, aby prostřednictvím britských soudů zkoušeli získal vyšší rozvodové vyrovnání, než jaké by jim přiřkla justice v domovských zemích.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump si opět podal EU kvůli obchodní politice

12.11.2019 21:47 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump dnes opět kritizoval obchodní politiku Evropské unie. Při projevu v…

Útok před volbami: Terčem konzervativci i labouristé

12.11.2019 20:56 Aktualizováno Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických…

Migrantů bylo v říjnu o pětinu méně, oznámil Frontex

12.11.2019 20:15 Počet migrantů, kteří v říjnu překročili hranice Evropské unie, se oproti září snížil o 17 procent…

"Tsunami" na hranici s Francií. Katalánští separatisté blokovali dálnice,…

12.11.2019 20:06 Aktualizováno Francouzská a španělská policie dnes zasáhly proti asi dvěma tisícům katalánských separatistů,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama