Exmanželka oligarchy žádala po rozvodu 177 miliard. Soud vynesl rozsudek

Bývalá manželka jednoho z nejbohatších Rusů Vladimira Potanina neuspěla u londýnského soudu s návrhem na dodatečné rozvodové vyrovnání ve výši téměř šesti miliard liber (177 miliard korun). Informovala o tom dnes agentura DPA. Natalja Potaninová, která od roku 2016 trvale žije v Británii, tvrdila, že ruský rozvodový soud v roce 2014 nerozhodl spravedlivě, když jí přiřkl zhruba 100 milionů dolarů (asi 2,3 miliardy Kč) jako vyrovnání ve formě fixní finanční částky, nemovitého majetku a alimentů.

Britské libry
doporučujeme

Britská média letos v létě informovala o tom, že se 58letá Potaninová obrátila na londýnský soud a žádá u něj zhruba třetinu exmanželova majetku. Pokud by jí soud vyhověl, šlo by o nejvyšší rozvodové vyrovnání, o jakém kdy britské soudy rozhodly.

Potanin, šéf holdingu Interros, který podniká zejména v oblasti těžby kovů a také v bankovnictví a v minulosti byl vicepremiérem ruské vlády, od bývalé ženy odešel po více než 20 letech manželství v roce 2007. Společně vychovali tři děti.

Podle Natalji Potaninové miliardář při rozvodu zatajil část majetku a soudy prý rozhodly v jeho prospěch i díky jeho blízkým vazbám na prezidenta Vladimira Putina.

Londýnský soud ale nyní návrh na dodatečné vyrovnání odmítl s argumentem, že obdržená částka byla dostatečně vysoká, aby stačila na udržení přiměřené životní úrovně. Poukázal však zejména na to, že britský soud nemůže o případu rozhodovat jen proto, že navrhovatelka v zemi několik let žije. Podle soudce by totiž hrozilo, že by verdikt mohl otevřít dveře "rozvodové turistice" a nalákat další zájemce, aby prostřednictvím britských soudů zkoušeli získal vyšší rozvodové vyrovnání, než jaké by jim přiřkla justice v domovských zemích.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Navalnyj byl propuštěn z berlínské nemocnice

23.09.2020 09:50 Aktualizováno Ruského opozičního politika Alexeje Navalného propustili v úterý z berlínské nemocnice. S odvoláním…

Ples ve vídeňské opeře se kvůli pandemii neuskuteční. Zdraví má přednost,…

23.09.2020 09:24 Tradiční ples ve vídeňské opeře se v příštím roce kvůli pandemii covidu-19 neuskuteční. Ve…

Německo má 1769 nových případů koronaviru. Vede si lépe než Česko

23.09.2020 08:35 Německo za poslední den zaznamenalo na své území 1769 nových pozitivních nálezů na koronavirus.…

Řím podpořil e-koloběžky. Podle kritiků jejich řidiči zdivočeli

23.09.2020 07:58 Od dvoukolových válečných vozů ve starověkém Římě zvěčněných ve filmu Ben Hur z roku 1959 se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama