Facebook musí omezit shromažďování dat uživatelů, rozhodl německý soud

Americká internetová společnost Facebook musí splnit nařízení německého antimonopolního úřadu a omezit shromažďování údajů o uživatelích. Rozhodl o tom dnes podle agentury Reuters německý nejvyšší soud. Facebook uvedl, že hodlá dál bojovat proti pokynu úřadu a že jeho němečtí uživatelé nepocítí žádné bezprostřední změny.

Facebook, autor: William Iven
doporučujeme

Dnešní verdikt Spolkového soudního dvora podpořil názor, že společnost Facebook zneužila dominantní pozice na trhu ke shromažďování údajů o uživatelích bez jejich souhlasu. "Mám z toho rozhodnutí velkou radost," uvedl prezident antimonopolního úřadu Andreas Mundt. Facebook provozuje největší internetovou sociální síť na světě.

Úřad loni v únoru rozhodl, že společnost Facebook nesmí bez dobrovolného souhlasu uživatelů přiřazovat data získaná na jiných platformách k facebookovým uživatelským účtům. Pokud uživatel takový souhlas odepře, bude muset firma shromažďování a propojování dat výrazně omezit, napsala agentura Reuters.

Facebook se proti rozhodnutí úřadu odvolal a regionální soud v Düsseldorfu loni v červenci dočasně pozastavil platnost nařízení. Americký podnik může kauzu u düsseldorfského soudu dál řešit, mezitím se však musí podrobit dnešnímu výroku Spolkového soudního dvora.

"Budeme dál hájit svůj postoj, podle kterého neexistuje žádné porušování antimonopolních pravidel," uvedla společnost Facebook v reakci na dnešní verdikt. "Nenastane žádná bezprostřední změna pro lidi či podniky využívající naše produkty a služby v Německu," dodal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ekonomický problém jménem Itálie. Analytik popsal, čeho se bojí trhy

08.07.2020 00:01 NÁZOR - Evropští lídři se mají příští týden sejít v Bruselu, přičemž vkládají naději do záchranného…

Conteho italská vláda chce v rámci obnovy ekonomiky omezit byrokracii

07.07.2020 19:14 Italská vláda dnes schválila soubor opatření, který má zjednodušit byrokracii. Ta je dlouho…

Růst počtu nakažených je ve Švédsku nejnižší od května

07.07.2020 18:31 Denní přírůstek počtu nakažených infekčním onemocněním covid-19 ve Švédsku klesl na nejnižší úroveň…

Šéf slovenské sněmovny Kollár přečkal hlasování o odvolání, jež navrhl

07.07.2020 18:04 Aktualizováno Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár dnes přečkal hlasování poslanců o svém odvolání, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy