Facebook podle tisku odstranil několik příspěvků Matoviče

Sociální síť Facebook odstranila několika příspěvků předsedy slovenské vlády, ve kterých Igor Matovič sdílel karikatury bez uvedení zdroje či jejich autora. Napsal to dnes slovenský list Denník N, který zmíněné kresby Martina Šútovce otiskl.

Igor Matovič (OLaNO)
doporučujeme

Šútovec, jenž vystupuje pod přezdívkou Shooty, pravidelně zveřejňuje v Denníku N karikatury zaměřené na společenský a politický vývoj na Slovensku i ve světě. Jeho některá díla bez uvedení zdroje sdílel Matovič, který k nim přidal vlastní komentář.

Sám autor karikatur přímo pod Matovičovými příspěvky na sociální síti premiéra opakovaně žádal, aby uvedl zdroj kreseb. Podle listu si politik upozornění nevšímal.

"Nejprve jsem tuto jeho aktivitu vnímal jako další projev jeho neznalosti, po mých slušných upozorněních již jako arogantní projev zlomyslného hulvátství," citoval list Šútovce, který spolu s redakcí deníku upozornil sociální síť na porušování duševního vlastnictví.

Matovič často komunikuje prostřednictvím facebooku a na této sociální síti oznamuje také důležitá rozhodnutí či informace například o pandemii nemoci covid-19. V příspěvcích používá karikatury či fotografie z různých slovenských a zahraničních médií, aniž podle Denníku N uvádí autora nebo zdroj.

Letos v létě Matovič přečkal pokus o své odvolání ve sněmovně, který opozice zdůvodnila i plagiátorskou kauzou předsedy vlády. Denník N tehdy napsal, že Matovič ve své diplomové práci z roku 1998 opsal celé pasáže ze dvou knih, doplnil několik stránek textu a výsledek odevzdal jako své dílo, aniž použité zdroje řádně citoval.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovenský soud poslal stíhaného finančníka Haščáka do vazby

04.12.2020 21:38 Advokát finančníka už dříve označil obvinění svého klienta za nedůvodné. Pochybnosti v souvislosti…

Johnson bude s šéfkou EK mluvit o pobrexitových vztazích

04.12.2020 21:15 Intenzivní jednání o smlouvě, která by měla od počátku příštího roku upravit podobu vzájemných…

Počet případů nákazy covidem-19 v Itálii či Turecku stoupá

04.12.2020 20:20 Aktualizováno Rekordních 32.736 případů nákazy koronavirem za posledních 24 hodin zaznamenalo Turecko, kde za…

Omezení při cestování na Slovensko se nebude týkat ani dopravců

04.12.2020 19:31 Aktualizováno Zpřísnění podmínek při cestách na Slovensko z rizikových zemí včetně Česka v souvislosti s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama