Francie chce zpřísnit koronavirová omezení v některých oblastech

Rapidní šíření koronaviru ve francouzském středomořském městě Nice si zřejmě vyžádá další omezení pohybu na regionální úrovni. Uvedl to dnes francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran při návštěvě nemocnice v Nice. Rozhodnutí o dalším zpřísnění omezení pohybu mají být přijatá ještě o tomto víkendu.

Francie, Paříž, ilustrační foto
doporučujeme

"Je několik měst a oblastí ve Francii, kde virus cirkuluje mnohem rychleji než jinde, a to může vyžadovat regionální omezení," prohlásil Véran. Francouzská vláda zavedla zákazy vycházení a další přísná opatření v některých oblastech, obecně však dává přednost opatřením na celostátní úrovni, uvedla agentura Reuters.

Po svém druhém celostátním zákazu pohybu v listopadu Francie zavedla zákaz vycházení po osmé večer. V polovině ledna čas změnila a zákaz platí již od 18:00 SEČ.

Véran uvedl, že trend vývoje počtu nemocných se v posledních dnech zhoršil. V pátek Francie oznámila 24.116 nově nakažených, což proti předchozímu pátku byl nárůst o 4000. Sedmidenní průměr počtu nově nakažených stoupl nad 19.000 denně, když před týdnem klesl na 18.300. Nově zemřelo 571 lidí, celkový počet úmrtí tak stoupl na téměř 84.000.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francie a Rusko si podle médií potají vyhostily diplomaty

06.03.2021 18:20 Paříž a Moskva si vzájemně vyhostily diplomaty, ale učinily tak v největší tajnosti, uvedl na svém…

Slovenské pacienty s koronavirem přijali v německém Dortmundu

06.03.2021 16:43 Aktualizováno Německo dnes přijalo dva slovenské pacienty s onemocněním covid-19. Informovala o tom mluvčí…

Při tragické nehodě autobusu v Polsku zemřelo nejméně pět lidí

06.03.2021 14:44 Aktualizováno Při havárii autobusu na jihovýchodě Polska zahynulo v noci na dnešek nejméně pět lidí a další čtyři…

Polsko chce pomoci Česku s koronavirovými pacienty, čeká na signál

06.03.2021 13:40 Polsko je připravené pomoci Čechům v boji proti pandemii koronaviru a čeká na signál české strany,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama