Francie hlásí přes 9000 koronavirových případů za poslední den

Ve Francii přibylo za posledních 24 hodin 9406 nových případů koronavirové nákazy a s innfekcí zemřelo dalších 80 lidí. Informovalo o tom dnes ministerstvo zdravotnictví. Rostou i počty hospitalizovaných. Jenom za posledních sedm dní francouzské nemocnice přijaly 2357 nových pacientů s covidem-19.

Paříž, ilustrační foto
doporučujeme

Počet nově nakažených je o jen o trochu nižší než předchozí den, kdy úřady evidovaly 9843 pozitivních testů, což bylo vůbec nejvyšší číslo od začátku epidemie. Dohromady se už v zemi od začátku nynější epidemie podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse nakazilo 392.243 lidí.

Celkový počet úmrtí v souvislosti s covidem-19 už ve Francii dosáhl 30.893, což je sedmý největší počet na světě. Za posledních 24 hodin zemřelo dalších 80 pacientů, oznámilo ministerstvo zdravotnictví dnes večer. Krátce předtím přitom uvádělo poloviční počet nových úmrtí. Na jednotkách intenzivní péče je nyní 389 pacientů s covidem-19.

Ministerstvo zdravotnictví dnes také uvedlo, že ve Francii nyní zkoumá 715 hnízd infekce, z toho 92 v domovech důchodců. Za posledních 24 hodin shluků infekce přibylo 106.

Podíl pozitivních testů je stabilní na úrovni 5,4 procenta. Za šest měsíců od začátku epidemie úřady provedly na deset milionů testů.

Premiér Jean Castex dnes varoval, že epidemická situace v zemi se "zjevně zhoršuje" a vyzval úřady v Marseille, Bordeaux a na souostroví Guadeloupe, kde je vývoj zvláště znepokojivý, aby mu v pondělí představily nová opatření proti šíření koronaviru. Castex ujistil, že vláda nechystá další celostátní karanténu.

Castex dnes oznámil zkrácení karantény u osob s pozitivním testem a jejich kontaktů z dosavadních dvou týdnů na sedm dní, kdy je "skutečné riziko nakažení". Sám premiér je přitom tento týden v izolaci, protože přišel do kontaktu s infikovaným člověkem. I zdravotní úřady poukazovaly na to, že dvoutýdenní karanténa je zbytečně dlouhá a mnozí Francouzi ji příliš nedodržovali.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Katalánská krize ožívá. Sesazení premiéra Torry je bezprecedentní, řekl…

28.09.2020 17:12 Sesazení katalánského premiéra Quima Torry soudním rozhodnutím je bezprecedentní a jasné porušení…

Maďarsko nechá hranice zavřené i v říjnu, výjimka pro občany V4 platí

28.09.2020 16:42 Maďarsko nechá hranice kvůli koronaviru zavřené i v říjnu, oznámil dnes ministr zahraničí Péter…

Německý vicekancléř nechce kvůli kauze Navalnyj zastavit Nord Stream 2

28.09.2020 16:33 Německý sociálnědemokratický vicekancléř a ministr financí Olaf Scholz (SPD) nesouhlasí, aby kvůli…

EU hrozí odvetou, pokud Londýn do středy nezmění sporný návrh

28.09.2020 16:08 Pokud britská vláda do středy neodstraní z navrhovaného tržního zákona kontroverzní pasáže, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama