Francie hlásí rekordní počet nákažených

Francouzské ministerstvo zdravotnictví dnes ohlásilo dalších 13.215 potvrzených případů nákazy koronavirem a podruhé za sebou tak zaznamenalo rekordní přírůstek celkové bilance nakažených. Nepříznivě se ve Francii vyvíjí i další ukazatele a podle francouzských médií se tak ve vícero regionech zpřísňují hygienická opatření.

Paříž, ilustrační foto
doporučujeme

Národní úřad pro veřejné zdraví po týdnech vzestupného trendu nových infekcí konstatoval, že veškeré statistiky nasvědčují skutečnému zhoršení epidemie v zemi. "Poprvé od ukončení (celostátní) karantény pozorujeme nárůst úmrtí na covid-19," uvedla agentura Santé publique.

Oficiální bilance úmrtí v nemocnicích a domovech pro seniory stoupla za poslední den z 31.095 na 31.249 případů. Vládní web se statistikami sice hovoří pouze o 123 nově nahlášených zemřelých, i tak by se ale jednalo o nejvyšší denní součet za poslední čtyři měsíce.

Podle úřadů se stupňuje i šíření viru mezi staršími obyvateli, počet ohnisek nákazy a počet pacientů s covidem-19 přijímaných na jednotkách intenzivní péče. Bilance nakažených narostla po dnešku na skoro 430.000 případů, přičemž 24hodinový součet překročil 10.000 potřetí za posledních deset dní. Podíl pozitivních testů ze všech provedených podle úřadu Santé publique zůstává těsně nad pěti procenty.

Kvůli znepokojivému vývoji některé regiony sahají ke zpřísňování karanténních opatření. Podle televize BFM TV začalo vedení pařížského regionu Île-de-France obyvatelům doporučovat, aby se vyhýbali soukromým sešlostem s účastí nad deset lidí. K podobnému kroku přistoupil departement Alpes-Maritimes, jehož součástí je i město Nice, ohlášení nových restrikcí se dnes čekalo i v Lyonu, píše web FranceInfo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Možnost celostátní karantény ve Francii je stále pravděpodobnější

26.10.2020 20:10 Aktualizováno Francii kvůli rostoucímu počtu případů koronaviru hrozí prodloužení zákazu nočního vycházení, zákaz…

Slovensko má za sebou úvodní fázi plošného testování. Odhaleno téměř 5600…

26.10.2020 19:33 Aktualizováno Úvodní fáze plošného testování Slováků na koronavirus, která se od pátku do neděle konala ve…

EU chová k Bidenovi falešné naděje, myslí si německý politik Gabriel

26.10.2020 17:55 Naděje Evropanů, že by volební vítězství demokrata Joea Bidena nad americkým republikánským…

Erdogan vyzval Turky k bojkotu francouzského zboží, přidávají se další…

26.10.2020 17:38 Aktualizováno Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes vyzval k bojkotu francouzského zboží a přirovnal postoj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama