Francie po revizi dat oznámila nižší celkový počet obětí s covidem-19

Francouzská vláda dnes ohlásila 125 nových úmrtí pacientů hospitalizovaných kvůli nákaze koronavirem. Zároveň ale po analýze dat od regionálních orgánů snížila o 342 počet obětí covidu-19 v domovech důchodců, celková bilance epidemie tak od pondělka klesla z 28.239 na 28.022 mrtvých. S odvoláním na francouzské ministerstvo zdravotnictví o tom informovala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Francie, ilustrační foto
doporučujeme

Podrobnosti o změně ve vládních statistikách nebyly ihned jasné, deník Le Figaro na svém webu bez detailů uvedl, že za poklesem celkové bilance stojí "úprava údajů" z pečovatelských zařízení. Ministerstvo zdravotnictví nyní s koronavirem spojuje 17.714 úmrtí v nemocnicích a 10.308 v domovech pro seniory.

Počet potvrzených případů infekce virem SARS-CoV-2 za den stoupl o 524 na 143.427, přičemž podle zástupce ministra zdravotnictví Jérôma Salomona se ve Francii provádí kolem 50.000 testů denně. Podle Reuters je dnešní nárůst počtu známých nákaz mírně vyšší než průměrný přírůstek z doby uvolňování karanténních opatření, které začalo minulé pondělí.

Salomon však řekl, že zatím není důvod předpokládat, že epidemická situace se bude v příštích dnech zhoršovat. "V této chvíli nemáme takové signály, ale musíme zůstat extrémně obezřetní," citoval jej deník Le Monde.

Plošná omezení pohybu obyvatel zavedla Francie 17. března, od minulého týdne ale obyvatelé opět mohou volně vycházet na ulici, speciální formulář se zdůvodněním přesunu musí mít pouze při cestách delších než 100 kilometrů. Také se znovu mohly otevřít některé uzavřené podniky a začal postupný návrat do školek a škol. Salomon ale varoval, že "konec karantény neznamená konec epidemie".

"S rušením karanténních opatření je zřejmé, že riziko kontaktu s virem narůstá. Víme, že virus je stále tady. Je nebezpečný a smrtící," prohlásil Salomon.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Lampeduse hořely desítky lodí, kterými připluli migranti

06.06.2020 21:26 Aktualizováno Desítky lodí, jimiž od afrických břehů na italský ostrov Lampedusa dorazili migranti, v pátek večer…

Koronavirem se nakazilo už 7 milionů lidí. 400 tisíc zemřelo

06.06.2020 20:26 Ve světě je evidováno už sedm milionů lidí nakažených koronavirem SARS-CoV-2, informovala dnes…

Muž zavraždil v Rakousku dvě ženy, v Itálii spáchal sebevraždu

06.06.2020 20:11 Dvě ženy zavraždil na jihu Rakouska 63letý muž, který následně uprchl do severní Itálie. Když jej v…

Oslavy vylodění v Normandii se kvůli pandemii nesly v komorních duchu

06.06.2020 19:56 Téměř bez veteránů se letos musely obejít oslavy 76. výročí vylodění západních spojenců v Normandii…

Související:

Právě se děje

Další zprávy