Francie po revizi dat oznámila nižší celkový počet obětí s covidem-19

Francouzská vláda dnes ohlásila 125 nových úmrtí pacientů hospitalizovaných kvůli nákaze koronavirem. Zároveň ale po analýze dat od regionálních orgánů snížila o 342 počet obětí covidu-19 v domovech důchodců, celková bilance epidemie tak od pondělka klesla z 28.239 na 28.022 mrtvých. S odvoláním na francouzské ministerstvo zdravotnictví o tom informovala agentura Reuters.

Francie, ilustrační foto
doporučujeme

Podrobnosti o změně ve vládních statistikách nebyly ihned jasné, deník Le Figaro na svém webu bez detailů uvedl, že za poklesem celkové bilance stojí "úprava údajů" z pečovatelských zařízení. Ministerstvo zdravotnictví nyní s koronavirem spojuje 17.714 úmrtí v nemocnicích a 10.308 v domovech pro seniory.

Počet potvrzených případů infekce virem SARS-CoV-2 za den stoupl o 524 na 143.427, přičemž podle zástupce ministra zdravotnictví Jérôma Salomona se ve Francii provádí kolem 50.000 testů denně. Podle Reuters je dnešní nárůst počtu známých nákaz mírně vyšší než průměrný přírůstek z doby uvolňování karanténních opatření, které začalo minulé pondělí.

Salomon však řekl, že zatím není důvod předpokládat, že epidemická situace se bude v příštích dnech zhoršovat. "V této chvíli nemáme takové signály, ale musíme zůstat extrémně obezřetní," citoval jej deník Le Monde.

Plošná omezení pohybu obyvatel zavedla Francie 17. března, od minulého týdne ale obyvatelé opět mohou volně vycházet na ulici, speciální formulář se zdůvodněním přesunu musí mít pouze při cestách delších než 100 kilometrů. Také se znovu mohly otevřít některé uzavřené podniky a začal postupný návrat do školek a škol. Salomon ale varoval, že "konec karantény neznamená konec epidemie".

"S rušením karanténních opatření je zřejmé, že riziko kontaktu s virem narůstá. Víme, že virus je stále tady. Je nebezpečný a smrtící," prohlásil Salomon.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Matovič pobouřil Ukrajince žertem o Zakarpatské Ukrajině, dnes se omluvil

04.03.2021 21:21 Slovenský premiér Igor Matovič se dnes omluvil Ukrajině za svůj žert, že Rusku za dodávky vakcíny…

Rozvolňovat se podle Babiše po třech týdnech nebude. Čínskou a ruskou…

04.03.2021 21:15 Aktualizováno Ve středu přibylo v Česku 15 088 nakažených. Hejtmani a pražský primátor mohou ode dneška kvůli…

V Itálii stoupají bilance nakažených, někde zpřísní restrikce

04.03.2021 20:50 Aktualizováno V Itálii v posledních dnech stoupají počty lidí, kteří se nově nakazili koronavirem, a větší tlak…

Evropská komise zřejmě obviní Apple z omezování hospodářské soutěže

04.03.2021 19:49 Evropská komise pravděpodobně oficiálně obviní americkou technologickou společnost Apple z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama