Francie převezla další nakažené do Německa

Německo dál pomáhá nemocnicím ve východní Francii, které jsou na pokraji svých kapacit kvůli přibývajícímu počtu pacientů s koronavirem. Dnes vojenské vrtulníky převezly z měst Mety a Mylhúzy dalších několik lidí s COVID-19 do Essenu a Hamburku, informovaly agentury AFP a DPA.

Ilustrační foto
doporučujeme

Francouzské úřady chystají i další cestu speciálního rychlovlaku, který má převézt pacienty ve vážném stavu z Paříže do méně postižených regionů.

Vrtulník francouzské armády dnes přepravil několik pacientů z Met do Essenu, další vojenské letadlo transportovalo šest lidí s koronavirem z Mylhúz do Hamburku. Francouzská ministryně obrany Florence Parlyová na twitteru Německu za pomoc poděkovala. V minulých týdnech pacienty z přetížených francouzských nemocnic přijala také zdravotnická zařízení v Lucembursku a ve Švýcarsku.

Úřady se snaží snížit nápor na nemocnice především v Alsasku a Lotrinsku nejen převozem pacientů s nemocí COVID-19 do okolních zemí, ale i do méně postižených oblastí v samotné Francii. Ve středu by měl z okolí Paříže, která je kromě východního regionu Grand Est další silně postiženou oblastí, vyrazit speciálně upravený rychlovlak TGV, který poveze 38 pacientů s koronavirem. Transportovat by je měl do nemocnic v jiné části země. Kam přesně nakažení zamíří, zdravotnické úřady ale sdělit odmítají. Podle stanice France 3 by to měla být Bretaň.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chorvatsko hlásí rekordní nárůst nakažených, znovu se zavádí některá…

11.07.2020 21:58 Aktualizováno Chorvatsko dnes oznámilo svůj dosud nejvyšší denní přírůstek potvrzených případů nákazy koronavirem…

Polské Slezsko pátrá po pumě, bývalý voják s ní utekl do lesů

11.07.2020 19:21 Slezské vojvodství na jihu Polska sleduje intenzivní pátrání po pumě a jejím chovateli. Muž se se…

Francouzské ženy se bouří. Vadí jim jména některých nových ministrů

11.07.2020 18:52 Aktualizováno Francouzský prezident Emmanuel Macron se opět dostal do nemilosti. Po demonstracích Žlutých vest si…

Trzaskowski si stěžuje na nenávist i média. Televize ho má za kandidáta…

11.07.2020 14:04 V neděli se uskuteční napínavé druhé kolo polských prezidentských voleb, v nichž se ukáže, zda se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy