Francouzi kvůli epidemii změnili cestovní zvyky. Do hor nemohou, tak míří na ostrovy

Kvůli obavám z možné třetí vlny epidemie covidu-19 zůstane velká část Francouzů na svátky doma. Podle průzkumu i údajů státní železnice se chystá v tomto období cestovat přibližně o polovinu méně lidí než loni, zhruba sedm procent obyvatel.

Ilustrační foto
doporučujeme

Kvůli zavřeným lyžařským střediskům míří častěji na pláže na mořském pobřeží, vysokému zájmu se těší pronájmy soukromých rezidencí, píše list Le Monde.

Francouzská síť Gîtes de France nabízející krátkodobé ubytování mimo hotely hlásí prakticky stejné výsledky jako loni po celé Francii, prodeje klesly jen o dvě procenta. V Normandii a Bretani na pobřeží Atlantiku dokonce letos počty pronájmů stouply. Stejný trend přesunu cestovatelů k moři, do míst, kde je nižší výskyt nákazy, hlásí také platformy pro zprostředkování pronájmu mezi soukromníky. Úspěch slaví Korsika, zcela propadla všechna velká města.

Francouzské železnice SNCF připravily na vánoční svátky 4,5 milionu lístků, všechny se ani neprodaly. V roce 2018 přitom o Vánocích vlakem cestovalo osm milionů Francouzů. Rok 2019 pro srovnání nelze použít, dopravu tehdy narušily stávky proti důchodové reformě.

Mezi Francouzi vzrostla poptávka po prázdninách ve francouzských zámořských departementech v Karibiku, jako jsou Martinik nebo Guadeloupe. Tento trend chtějí využít i operátoři dálkových letů a na víkend po Vánocích zdvojnásobili počty odletů velkokapacitních letadel do těchto destinací.

Na ostrově Guadeloupe očekávají 30.000 až 45.000 turistů, od kterých je vyžadován negativní PCR test na covid. Stálí obyvatelé ostrova se dělí na ty, kdo turisty z ekonomických důvodů vítají, a ty, kteří se jich kvůli možnému šíření koronaviru obávají.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo oznámilo 12.257 nových infekcí, 349 úmrtí

24.01.2021 06:59 Německo dnes ohlásilo 12.257 nově potvrzených případů koronaviru za 24 hodin, v souvislosti s…

Německo zpřísní kontroly cestujících Čechů

24.01.2021 05:12 Česká republika se dnes pro Německo oficiálně stává vysoce rizikovou oblastí kvůli vysokým počtům…

Strategie pro život po uzávěře je ještě daleko, míní Laschet

23.01.2021 20:02 Dlouhodobá strategie otvírání po plošné uzávěře nebude až do léta možná. Řekl to dnes podle…

Francouzský zdravotní ústav navrhl dávat druhou dávku vakcíny až po 42…

23.01.2021 18:27 Aktualizováno Francouzský zdravotnický ústav (HAS) dnes navrhl, aby zdravotníci druhou dávku vakcíny proti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama