Francouzskou vládu znepokojuje epidemická situace v deseti oblastech

Ve Francii přibylo nejvíce nově nakažených koronavirem od poloviny listopadu. Za poslední den zde úřady zaznamenaly 31.518 infikovaných a k tomu dalších 277 úmrtí spojených s infekcí. Za "znepokojivou" označila vláda epidemickou situaci v přibližně deseti francouzských departmentech, včetně regionu Ile-de-France v okolí Paříže.

Jean Castex
doporučujeme

Podle mluvčího vlády je kabinet připraven učinit dodatečná opatření k zastavení šíření infekce. V okolí severofrancouzského města Dunkerque (Dunkerk) bude nově platit víkendový zákaz vycházení.

Minulou středu oznámily francouzské úřady 25.018 nově nakažených. V úterý byla bilance infikovaných 20.064, úmrtí po nákaze koronavirem přibylo 431.

"Situace se zhoršuje a je zdrojem obav ve zhruba deseti departmentech. Některé regiony vyžadují rychlá a silná opatření," řekl mluvčí Gabriel Attal po dnešním zasedání vlády. "Ukázali jsme v regionech jako Moselle či Alpes-Maritimes, že když si to situace vyžaduje, umíme jednat rychle," dodal Attal s tím, že vláda dělá vše pro to, aby znovu nemusela vyhlásit celoplošný lockdown.

Při dnešní návštěvě Dunkerku označil ministr zdravotnictví Olivier Véran situaci v tomto městě za "alarmující". Sedmidenní průměr infikovaných na 100.000 obyvatel zde dosahuje hodnoty více než 900. Od pátečního večera do pondělního rána zde proto bude platit zákaz vycházení. Stejné opatření bylo vyhlášeno v pondělí také v departmentu Alpes-Maritimes, který se nachází kolem středomořského přístavu Nice.

Oproti některým svým sousedům Francie nevyhlásila plošnou uzávěru s cílem udržet na uzdě šíření nakažlivějších mutací koronaviru. Učinila tak ve víře, že restrikce přijaté 15. prosince budou ke stabilizaci epidemické situace dostatečné.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Johnson & Johnson odkládá distribuci svých vakcín proti covidu v Evropě

13.04.2021 18:00 Aktualizováno Společnost Johnson & Johnson (J&J) kvůli vyšetřování vzácných případů krevních sraženin ve…

Ve Švédsku přibývá nakažených nejrychleji v Evropě

13.04.2021 17:38 Ve Švédsku nyní přibývá nakažených nejrychleji v Evropě a země hlásí největší zatížení jednotek…

Francie kvůli mutacím koronaviru zastavila všechny lety s Brazílií

13.04.2021 16:56 Kvůli obavám z dalšího šíření mutací koronaviru se až do odvolání ruší veškeré lety mezi Francií a…

Slovensko od pondělí uvolní karanténní omezení a otevře obchody

13.04.2021 16:20 Slovensko od pondělí výrazněji uvolní restrikce zavedené v zemi ve snaze omezit šíření koronaviru,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama