Francouzský chirurg dostal 15 let vězení, dle soudu zneužíval nezletilé dívky

Francouzský soud ve čtvrtek poslal na patnáct let do vězení bývalého chirurga Joëla Le Scouarneka za znásilnění a sexuální zneužití čtyř nezletilých dívek. Informovaly o tom agentury. Proces se kvůli ochraně soukromí obětí konal za zavřenými dveřmi. Sedmdesátiletý lékař navíc čelí obvinění, že zneužil či znásilnil přes 300 dalších lidí. Může tak jít o největší pedofilní kauzu ve Francii.

Soud, ilustrační foto
doporučujeme

Čtvrteční verdikt soudu v západofrancouzském městě Saintes se týká čtyř případů - dvou Le Scouarnekových neteří, dcery sousedů a pacientky ve zdravotnickém zařízení, kde pracoval. Té byly v době setkání s lékařem v roce 1993 teprve čtyři roky. Nezletilé byly v době zneužití i další dívky.

Lékař Le Scouarnec působil v nemocnicích v Bretani, v Touraine a následně v departmentu Charente-Maritime. Ve vazbě skončil tento otec tří dětí v květnu 2017 poté, co šestiletá dcera jeho sousedů svým rodičům řekla, že se jí lékař dotýkal.

Le Scouarnec při vynášení verdiktu neprojevil žádné emoce, popsala agentura AFP. Podle AP během procesu přiznal, že znásilnil své neteře.

Další proces ho čeká, byť francouzská jurisdikce zatím nestanovila jeho začátek. V říjnu ho totiž policie obvinila ze znásilnění či sexuálního zneužití dalších 312 lidí v letech 1986 až 2014 - většinou dětí, kterým podle prokuratury bylo v té době v průměru 11 let. Byly mezi nimi dívky i chlapci. Řada z nich neměla o zneužití ponětí, dokud je nekontaktovala policie, neboť se jej lékař dopouštěl, když v nemocnici spali.

Část obětí policisté vypátrali díky tajnému zápisníku, který si Le Scouarnec vedl a v němž detailně popisoval sexuální násilí na dětech. Chirurgova obhajoba však tvrdí, že se jedná pouze o "fantazie". Kromě zápisníku se při domovní prohlídce před třemi lety u lékaře našlo také zhruba 300.000 obrázků s dětskou pornografií, pod podlahou ukryté panenky a různé paruky. Jedna z panenek měla řetěz na nohou.

Francouzská policie vyšetřuje také to, kdo o Le Scouarnecových činech věděl. Podle dosavadního vyšetřování jeho rodina, především manželka a sestra, věděla o jeho sklonech od 90. let minulého století. Lékařově sestře se totiž svěřily její dvě dcery, rodina ale vše udržela v tajnosti.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neštěstí v Madridu. Výbuch zničil část domu, neštěstí má zatím dvě oběti

20.01.2021 17:17 V centru Madridu dnes odpoledne zazněla silná exploze, zničeno je několik pater jednoho domu.…

ONLINE: Koronavirem se v ČR nakazilo přes 900 tisíc lidí. Reprodukční…

20.01.2021 16:15 Aktualizováno Index protiepidemického rizika PES dnes po třech dnech stagnace stoupl ze 70 na 73 bodů. Nadále ale…

Italská vláda zvažuje žalobu na Pfizer kvůli malému počtu vakcín

20.01.2021 15:13 Italská vláda dnes dala pokyn svému právnímu oddělení, aby zvážilo právní kroky, a to včetně žaloby…

Rakousko zasáhlo zemětřesení. Poničilo kostel, cítit bylo i v Česku

20.01.2021 13:09 Aktualizováno Zemětřesení o síle 4,5 stupně zasáhlo v dnešních ranních hodinách centrální části Rakouska. Škody…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama