Francouzský premiér Castex se nechal otestovat, setkal se s nakaženým ředitelem Tour

Francouzský premiér Jean Castex se nechal otestovat na koronavirus poté, co jel jedním autem s ředitelem cyklistického závodu Tour de France, který se covidem-19 nakazil. Test byl negativní, informovala televizní stanice BFM s odvoláním na úřad předsedy vlády. Prezident Emmanuel Macron dnes vyzval, aby se Francouzi měli kvůli koronaviru na pozoru i v prostředí rodiny a přátel.

Jean Castex
doporučujeme

Castex minulou sobotu sledoval první pyrenejskou etapu Tour de France. Ve voze při tom seděl s ředitelem tohoto slavného cyklistického závodu Christianem Prudhommem, u něhož se později potvrdila infekce koronavirem. Zástupce premiérova úřadu dnes řekl, že oba na sobě měli roušky a dodržovali pravidla bezpečných rozestupů. Podle fotografa agentury Reuters strávil Castex s Prudhommem ve voze několik hodin.

Ve Francii jsou v poslední době přírůstky počtu nakažených vysoké. Země s 68 miliony obyvatel v pátek a v sobotu ohlásila přes 8000 nakažených, v neděli něco přes 7000, v pondělí 4200 a dnes dalších 6544. Celkově se už od jara koronavirus prokázal u více než 335.520 lidí. Komplikacím provázejícím onemocnění covid-19 podlehlo 30.764 pacientů, za posledních 24 hodin jejich počet vzrostl o 39, informovala agentura Reuters s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví.

Macron dnes Francouze vyzval, aby nepolevovali v ostražitosti ani v soukromí. "Je to totiž často na soukromých oslavách, v prostředí rodiny, kdy se nakazíme," uvedl Macron na návštěvě oblasti Auvergne. Zároveň oznámil, že bude s vládou v pátek jednat o změnách v opatřeních přijatých v boji proti šíření viru.

Na pořadu jednání bude podle ministra zdravotnictví Oliviera Vérana také možnost zkrátit karanténu lidem, kteří se setkali s nakaženým. Místo dvou týdnů by se mohli izolovat jen týden. Zkrácením délky karantény chce Véran dosáhnout mimo jiné toho, že veřejnost toto opatření snáze přijme. Zkušenosti podle něj totiž ukazují, že čtrnáctidenní karanténu Francouzi nedodržují.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve Varšavě mají nový kostel. Vzorem byl istanbulský chrám, má i jeho název

20.09.2020 21:09 Ve Varšavě byl dnes slavnostně vysvěcen nový pravoslavný kostel, první po více než 100 letech.…

Madrid hodlá uvalit rozsáhlou karanténu na chudší čtvrti, obyvatelé se…

20.09.2020 18:34 Převážně v chudších čtvrtích španělské metropole Madridu dnes vyšly do ulic stovky lidí na protest…

V Düsseldorfu se měla konat velká demonstrace proti restrikcím, dorazilo…

20.09.2020 18:18 Několik tisíc lidí dnes v německém Düsseldorfu demonstrovalo proti opatřením, která mají zabránit…

Turecko nevylučuje nová jednání s Řeckem, varuje před sankcemi EU

20.09.2020 17:43 Turecko s Řeckem by mohly brzo obnovit rozhovory ohledně svých sporů o průzkum těžby ropy a zemního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama